Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 3301
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zadbali o swoje serca i nie tylko

Poniedziałek, 14 marca 2011, 7:24
Aktualizacja: 12:17
Autor: Sven
Wałbrzych: Zadbali o swoje serca i nie tylko
Fot. Sławomir Pawlik
Ponad sto osób skorzystało w niedzielę z bezpłatnych porad kardiologicznych w Galerii Victoria.

- Już po raz dwudziesty czwarty proponujemy Polakom bezpłatne badanie ciśnienia krwi, poziomu cholesterolu, EKG i poradę kardiologa. Wszystko w jednym miejscu i całkowicie bezpłatnie. W ciągu dnia możemy pomóc 100 – 120 osobom. To maksymalna liczba, jeśli chcemy żeby badania były rzetelne – powiedział Dariusz Małysz, koordynator akcji „Zadbaj o swoje serce” w Wałbrzychu.

Dane statystyczne dotyczące chorób serca w Polsce nie są optymistyczne. Przyczyną połowy zgonów w naszym kraju są choroby układu krążenia.
- Pacjenci, którzy dzisiaj nas odwiedzili, z reguły cierpią na chorobę niedokrwienną serca. Co druga kobieta i co drugi mężczyzna w Polsce umierają właśnie z tego powodu. W większości przypadków sami sobie fundujemy choroby serca poprzez brak ruchu i nieodpowiednie odżywianie. Wystarczy trochę ruchu na świeżym powietrzu i ograniczenie w spożycia soli, cukru i tłuszczów, głównie zwierzęcych, żeby poważnie obniżyć ryzyko zachorowania – tłumaczył doktor Tomasz Łękowski.

Głównym organizatorem akcji jest Telemedycyna Polska S.A. z Zabrza. Sponsorami są: Benecol, OmegaCardio+czosnek, CardiominB6, Transacta oraz galerie, w których odbywają się badania.

Akcja „Zadbaj o swoje serce” odbywała się w połączeniu z „Wiosennym weekendem” w Galerii Victoria.

W sobotę, w specjalnym namiocie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, grupa wałbrzyszan oddała honorowo krew. To już druga taka akcja RCKiK we współpracy z Galerią.

Przez dwa dni w holu funkcjonowała „Akademia zdrowia i urody”, w której można było poznać lub przypomnieć sobie zasady zdrowego i efektownego wyglądu, zadać pytania i wysłuchać fachowych porad, by rozkwitnąć wraz ze zbliżającą się wiosną. Ważnym dodatkiem były stoiska firm kosmetycznych, w których liczne panie korzystały z porad i przebierały w bogatej ofercie kosmetyków.

Reklamowały się także uzdrowiska. Na stoisku Uzdrowiska Szczawno – Jedlina S.A. można było poznać ofertę leczniczą, ale także posmakować szczawieńskich wód mineralnych. Wśród klientek galerii wylosowane zostały karnety upoważniające je do odbycia serii zabiegów upiększających i zdrowotnych w Uzdrowisku Szczawno-Jedlina, w tym karnet do kriokomory.

Z kolei Uzdrowisko Lądek – Długopole S.A. ufundowało nagrodę w postaci weekendowego pobytu dla dwóch osób w Zdroju Wojciech w Lądku Zdroju z możliwością skorzystania z kąpieli w leczniczych źródłach i pakietu zabiegów. Warunkiem udziału w konkursach było zrobienie zakupów w Galerii za jedyne 30 złotych.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group