Witków Śląski: Zagłębie tylko z 1 punktem – remis na szczycie klasy B

Poniedziałek, 14 września 2009, 10:06
Aktualizacja: 11:04
Autor: Sawa
Po zaciętym spotkaniu Zagłębie Wałbrzych zremisowało na wyjeździe z Iskrą Witków Śląski 1:1. Bramkę dla gości zdobył w 37 minucie Dobiega. Remis dla Iskry uratował 3 minuty później Połeć.

Boisko w Witkowie jest położone w uroczym miejscu, a przy ładnej jesiennej pogodzie mijali je nawet obciążeni plecakami turyści. Zespół Zagłębia nie wybrał się tam na niedzielną wycieczkę i z lekkim spacerkiem. Mecz zgodnie z przewidywaniami był bardzo zacięty. Mała płyta boiska powodowała, że spotkanie przypominało pojedynki jakie toczą pomiędzy sobą uczniowie szkół podstawowych. Z dwiema może różnicami - grano na spalone i żaden zespół nie miał w swoim składzie "dryblera złotej nóżki, który potrafi okiwać 5-6 rywali za jednym zamachem". Poza tym wszystko podobnie - sporo kopaniny, fauli (aż dziwne, że sędzia nie rozdał jednym i drugim po kilka kartek...). Cel oczywiście dla jednego i drugiego zespołu był jeden - zdobyć gola. Miejscowi przyzwyczajeni do swojego boiska - grali z większym czuciem przestrzeni i starali się w każdej dogodnej sytuacji oddawać strzały na bramkę Zagłębia. Zielono-czarni niestety nie poradzili sobie taktycznie z zaistniałą sytuacją. Z jednej strony deprymowało to, że lekko trącona piłka w bok wylatywała za linię końcową, z drugiej szokujący był pressing jaki panował przez cały mecz. Nie było czasu na rozmyślania. Pierwsza połowa zakończyła się remisem. Pod koniec tej części gry Przemysław Dobiega znalazł się w sytuacji "sam na sam" z bramkarze Iskry i pewnie umieścił piłkę w siatce. Niestety 3 minuty później Kazimierz Kupniewski popełnia błąd - dobrze wybija piłkę obok jednego z zawodników Ikry, ale nie widzi, że stoi 5 metrów za nim kolejny (ach ten tłok), który dostaje piłkę pod nogi. Szybkie wejście po lewej w pole karne, wyłożenie piłki na środek i Marcin Wojciechowski może ją wyjąć z siatki (niestety napastnik gospodarzy nie zmarnował precyzyjnego podania).

Po przerwie głośno dopingujący swój zespół kibice z Wałbrzycha w dalszym ciągu oglądają zacięte widowisko. Wynik jest na styk i widać, że ten kto strzeli jeszcze jedną bramkę ten wygra. Zagłębie niestety nie ma swojego dnia. W tej odsłonie meczu 5-krotnie marnowane są 100% sytuacje !! Niestety przez brak precyzji napastników. Tylko raz można mówić o pechu - kiedy piłka trafia w stojącego na linii bramkowej obrońcę. Gospodarze oddali w tej części meczu kilka groźnych strzałów, ale te najmocniejsze przeszły obok bramki Zagłębia, a z pozostałymi nie miał najmniejszych problemów Marcin Wojciechowski.

Remis obie strony przyjęły z godnością. To początek ligi, nie wiadomo jak ten wynik przełoży się na tabelę końcową, ale na pewno w obustronnej rywalizacji żadna z drużyn na tym nie traci (no może gospodarze - jako, że zawsze zakłada się ugranie 3 punktów na własnych śmieciach). Niektórzy kibice żałowali, że nie mogli zagrać w tym meczu dwaj najskuteczniejsi w ubiegłym sezonie zawodnicy - Mariusz Nowak i Marcel Dobiega - obaj potrafiący znaleźć się pod bramką rywala tam gdzie trzeba. W każdym bądź razie jest już po meczu i zespół musi lepiej przygotować się taktycznie do spotkań na małych boiskach.

Bramki: 0:1 - P. Dobiega (37), 1:1 - Połeć (40)
Zagłębie: Wojciechowski - Radoń, Borcoń, Ślisz, Wosiński, Nyklasz (46, Smolec), Kupniewski (60, Sawulczyk), Szymaniak , Cyrta (65, Olszewski), Suchara, P. Dobiega (46, Blitek)
Iskra: Mokrzycki - Kramarczyk T., Stanisławski, Zając, Pogwizd K. - Dynerowicz (70, Niemiec), Stąpor, Połeć (89, Mrozik), Kramarczyk P. (63, Duroł) - Kuźma (76, Foryś), Ciszak