Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2582
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zagłosuj na Body Electric

Wiadomości: Region
Niedziela, 18 stycznia 2015, 6:20
Aktualizacja: 8:00
Autor: opr.red.
Fot. Miłosz Karolczyk
Body Electric to grupa muzyczna, która powstała ponad rok temu we Wrocławiu, została jednak założona przez czwórkę młodych Wałbrzyszan.

Ania Sejdak, Konrad Karolczyk, Jerzy Akerman i Mateusz Rup jeszcze nie tak dawno pisali matury w wałbrzyskich liceach, teraz kształcą się na wrocławskich uczelniach. Ich pasją jest jednak muzyka. Zespół powstał w środowisku studenckim i jak przyznają sami członkowie nie obyliby się bez wielkiego wsparcia swoich rówieśników.

Muzyka tworzona przez Body Electric znajduje uznanie u coraz większej grupy słuchaczy i nie jest to wyłącznie młodzież. Ich twórczość to połączenie melodyjnego popu i rockowych zagrywek przeplatanych elementami zaczerpniętymi z wielu gatunków muzycznych.
Zespołowi przewodzi zmysłowy kobiecy wokal, który spaja całość a zarazem dopełnia charakterystyczne brzmienie zespołu. Ostatnio grupa została doceniona w Muzycznej Bitwie – konkursie organizowanym przez Radio Wrocław, który jest największym tego typu wydarzeniem na Dolnym Śląsku.

Główną nagrodą w konkursie jest dziesięć tysięcy złotych, udział w kolejnej edycji koncertu Nowe Brzmienie oraz zgłoszenie do udziału w Festiwalu „Przebojem na antenę”. Przede wszystkim jednak wydarzenie pozwala młodym zespołom na pokazanie się szerszej publiczności i zaistnienie na rynku muzycznym. Body Electric zostali wyłonieni spośród wielu dolnośląskich zespołów na castingu we Wrocławiu a po kolejnym etapie (tym razem antenowym) dzięki głosom słuchaczy przedostali się do półfinału. Lada chwila walczyć będą o miejsce
w ścisłym finale, który odbędzie się w Sali Koncertowej Radia Wrocław.

W najbliższy poniedziałek, wtorek lub środę na antenie Radia Wrocław Body Electric będą walczyć swoją muzyką z losowo wybranym zespołem–przeciwnikiem. Aby wygrać potrzebują głosów, które oddawać będzie można za pomocą sms-ów. Audycję będzie można usłyszeć podczas jednego z tych trzech dni po godz. 9.30, 13.30 i 21.30. Będą wówczas puszczane piosenki dwóch zespołów wzbogacone o komentarz muzyków oraz podane będą szczegóły odnośnie samego głosowania.

To jednak nie wszystko! Z poniedziałku, wtorku i środy zostanie wyłonione po jednym zespole, które w trójkę spotkają się na bitwie w czwartek. Wtedy to również dzięki głosom słuchaczy wytypowany zostanie już tylko jeden zespół, który znajdzie się w finale konkursu. Głosowanie obywać się więc będzie dwa razy. Body Electric bardzo liczą na pomoc przy osiągnięciu tej jakże realnej wygranej, pomóżmy im zrealizować marzenia!

Link do strony Facebookowej zespołu: TUTAJ
Link do kanału YouTube: TUTAJ
Link do piosenki konkretnej:

>TUTAJ

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group