Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 4757
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Sokołowsko: Zagłosuj na Sokołowsko

Wtorek, 28 lipca 2015, 11:22
Autor: red
REGION, Sokołowsko: Zagłosuj na Sokołowsko
Fot. red
Od 20 lipca 2015 możemy oddawać głosy na pracownię Orange w Sokołowsku.

Wszystkie osoby, którym zależy na tej inicjatywie, prosimy o codzienne oddawanie głosów na pracownię za pośrednictwem https://glosuj.pracownieorange.pl/

Stowarzyszenie Kulturalno-Ekologiczne „Filtrator” we współpracy z Sołtys Sokołowska Lidią Turkowicz oraz Radą Sołecką oraz młodzieżą sokołowską wystartowało w konkursie organizowanym przez Fundację Orange, w ramach którego możliwe jest pozyskanie wyposażenia i pomoc w prowadzeniu świetlicy multimedialnej w małych miejscowościach do 40 tys. mieszkańców. Program prowadzony jest pod honorowym patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Na miejsce potencjalnej Pracowni Orange wybrano świetlicę sołecką przy ul. Słonecznej 1. Dzięki wsparciu Fundacji Orange ma powstać w niej miejsce, w którym każdy może skorzystać za darmo z Internetu, komputera, TV czy konsoli do gier.

Celem działań Stowarzyszenia „Filitrator” jest stworzenie w Sokołowsku ośrodka edukacji, aktywizacji społecznej, animacji kulturowej i integracji międzypokoleniowej. Wraz z mieszkańcami wsi młodzi aktywiści chcieliby otworzyć miejsce, w którym seniorzy, bezrobotni, a także dzieci i młodzież szkolna będą mogli uczyć się bezpiecznego i optymalnego korzystania z możliwości Internetu w celach edukacyjnych, rozrywkowych czy zawodowych. W planach są bezpłatne warsztaty grafiki komputerowej, montażu filmu, nauki języka angielskiego, warsztaty podróżnicze i digitalizacja lokalnych archiwów.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group