Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 3734
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zagłosujmy na te dzieci

Sobota, 13 lutego 2021, 11:43
Autor: red
Wałbrzych: Zagłosujmy na te dzieci
Fot. użyczone
Od wczoraj do najbliższej niedzieli 14 lutego do godziny 18.00 los rozstrzygnie czy dzieci z najbiedniejszej dzielnicy Wałbrzycha dostaną dofinansowanie w międzynarodowym konkursie Project for Awesome.

- Prosimy tylko o głosy na nasz filmik. One nic nie kosztują! Te dzieci potrzebują głosów Państwa użytkowników. Każdy głos, może być tym który przeważy czy Fundacja Garczyńskiej znajdzie się wśród wygranych, czy będzie na jedzenie i edukację dla tych dzieci - apelują inicjatorzy.

INSTRUKCJA GŁOSOWANIA:

1.Należy kliknąć na ten LINK, LINK, LINK:::: Kliknij na ten link https://projectforawesome.com/watch?v=i1IOJxd8kAA&fbclid=IwAR0b3Km-b2rh7RjhmUZ1kz6_izSdiFLNGanrIkoknWVYnNRxka8H01jCnRY

2. Otworzy się strona na youtube z filmikiem Fundacji Garczyńskiej. Wolontariuszka fundacji po angielsku (ale z polskimi napisami) opowie o tym jak działała świetlica w 2020 roku, jak sobie radziły dzieci i zachęci do głosowania. Nie trzeba oglądać filmiku żeby zagłosować.

3. Należy kliknąć na kwadracik obok filmiku ‚nie jestem robotem'

4. Należy kliknąć w prostokącik VOTE I już! Gotowe.

5. Warto zagłosować z wszystkich urządzeń podłączonych do internetu:

telefonów,
laptopów,
notebooków.

6. Warto zachęcić wszystkich dookoła: napisać posta na FB, wysłać Messengera, maila, zadzwonić!

Od piątku 12 lutego, godzina 18.00 do niedzieli 14 lutego do godziny 18.00 ZAGŁOSUJMY ILE RAZY SIĘ DA!

KIM SĄ TE DZIECI I TA FUNDACJA

Fundacja Garczyńskiej mieści się w samym środku najbiedniejszej dzielnicy Wałbrzycha. Codziennie około 20 dzieci w wieku 4-12 lat przychodzi do świetlicy, żeby dostać pomoc w odrabianiu lekcji, zjeść ciepły posiłek, pobawić się. Czasem dzieci potrzebują leków, ubrań, butów. W tym także pomaga świetlica. Dwie wychowawczynie i założycielka Siostra Daniela codzienne czekają na dzieci i spędzają z nimi czas od 14.00 do 18.00. W czasie pandemii nawet jeśli świetlica musiała być zamknięta- codzienne były wydawana paczki z jedzeniem. Był moment w 2020 roku, kiedy świetlica działała jako jedyna w Wałbrzychu- ponieważ ma plac zabaw i zajęcia mogły odbywać się na zewnątrz. Dzieci mają fundowane wakacje, ferie, zajęcia z języka angielskiego, różne warsztaty (muzyczne, taneczne, kucharskie). Świetlica działa już 8 lat. Pierwsi wychowankowie kończą już szkoły ponadpodstawowe. Kształcą się na pielęgniarki, mechaników, logistyków, kucharki, fryzjerki. Niektórzy już mają własne dzieci.
W międzyczasie wokół świetlicy zaczęły działać kolejne inicjatywy Fundacji Garczyńskiej.

Odbywają się warsztaty, np, "Kiedy mama gotuje i szyje to lepiej się żyje"- tu matki uczą się gotować, piec, szyć na maszynie.
Powstała szwalnia (spółdzielnia społeczna) 7niebo, w której pracują od lat bezrobotne kobiety. Zazwyczaj to ich pierwsza praca, pierwsze zarobione pieniądze, pierwsze sukcesy. Pojawiło się OKIENKO Z JEDZENIEM - czyli codzienne są wydawane produkty spożywcze z krótkim terminem użycia. Każdy kto potrzebuje, dostaje jedzenie za darmo (współpraca z Biedronką). Pojawił się skwerek: Zakątek Qultury- z ławeczkami i budką z darmowymi książkami. W zakątki są wystawiane darmowe ubrania- szczególnie w czasie mrozów. Każdy, kto potrzebuje, może wziąć ubranie za darmo. Co roku odbywa się święto Placu Marceliny Darowskiej (plac przy którym jest świetlica). Są konkursy na najlepsze pierogi, wspólne grillowanie, gry planszowe, a nawet potańcówka. Wszystko dla mieszkańców tej dzielnicy Wałbrzycha- Sobięcina.

CO TO ZA GŁOSOWANIE

Co roku, już od 14 lat, przez 1 weekend trwa na całym świecie internetowy konkurs Project for Awesome. Startujemy w tym konkursie co roku. Udało się wygrać 4 razy- w sumie prawie 100 tys $. Dofinansowanie zdobywają akcje charytatywne, które zbiorą najwięcej głosów pod swoim filmikiem. Konkurujemy z akcjami z Indii, Afryki, Ameryki, Europy!
- Gwarantuję, że ta akcja jest sprawdzona. Za każdym razem amerykańska firma audytorska kontrolowała naszą fundację przed wydaniem nam dofinansowania i po jego spożytkowaniu. W Project for Awesome co roku wygrywa dofinansowanie tylko 20 organizacji z całego świata. W 2018 roku znaleźliśmy się na liście zwycięzców obok fundacji Pani Prezydentowej Michelle Obamy! To wszystko dzięki głosom jakie oddają na nas ludzie o wrażliwych sercach! - mówi wolontariuszka Beata Rudnicka.

Prosimy Państwa o pomoc w rozpropagowaniu akcji, przypomnieniu użytkownikom, że to właśnie ten weekend!

Każdy głos przybliża nas do otrzymania potężnego dofinansowania (nawet 25 tys$), które w 100% będzie przeznaczone na dzieci: jedzenie, zajęcia edukacyjne, wyjazdy, codzienną opiekę w świetlicy.
- Gwarantuję, że fundacja jest uczciwa, świetnie zajmuje się dziećmi, wyciąga je z beznadziei w której żyją, uczy, wychowuje - zapewnia wolontariuszka.

Twoja reakcja na artykuł?

2
33%
Cieszy
2
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
17%
Złości
1
17%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group