Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 2818
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zagrali po angielsku

Sobota, 22 maja 2010, 8:31
Aktualizacja: 15:00
Autor: Sven
Wałbrzych: Zagrali po angielsku
Młodzi aktorzy posiadają już spore umiejętności
Fot. Krzysztof Żarkowski
W Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na Białym Kamieniu odbył się II Wałbrzyski Przegląd Teatrów Szkolnych w Języku Angielskim.

Tym razem zorganizowała go, wspólnie z WOK-iem, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15, a konkretnie Paulina Cupiał i Marta Urych.

W konkursie wzięło udział sześć szkół: PSP nr 5, PSP nr 6, PSP nr 15, PSP nr 26, PSP nr 37 i Szkoła Gminna Menadżersko – Księgowa.

Przedstawienia były ciekawe i stały na wysokim poziomie, szczególnie w sferze językowej. Wszystko działo się w kolorowych i bogatych scenografiach, a po aktorach nie było widać tremy.

Jury, w skład którego weszły Teresa Woźniak, Joanna Soja oraz Iwona Kis, oceniało nie tylko przedstawienia, ale także scenografię. Wybrano też najlepszego aktora.

Zwyciężyła PSP nr 15, która wystawiła sztukę zatytułowaną „Peter Pan”, przed PSP nr 5 – „Alladin” i Szkołą Gminną Menadżersko – Księgową – „Little Marmaid”. Najciekawszą scenografię przygotowała Szkoła Gminna Menadżersko – Księgowa, a najlepszym aktorem wybrano Jonatana Lewandrowskiego z PSP nr 6.
Wszystkie dzieci i ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group