Czwartek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 3245
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Zagubiona rodzina

Sobota, 11 maja 2024, 9:51
Aktualizacja: 10:52
Autor: red
REGION: Zagubiona rodzina
Fot. KPP Kamienna Góra
Ubiegłego wieczoru para z 5–letnim dzieckiem, zgubiła się w lesie na Kolorowych Jeziorkach. Kamiennogórscy policjanci rozpoczęli natychmiast akcję poszukiwawczą, w którą zaangażowani byli strażacy z Kamiennej Góry i Marciszowa, Straż Leśna oraz ratownicy GOPR.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze późnym wieczorem, około godziny 22:00 w piątek (10 maja 2024 roku) otrzymali zgłoszenie o tym, że para z 5-letnim synem, która wybrała się na Kolorowe Jeziorka (miejscowość Wieściszowice), zgubiła się w lesie.

Natychmiast ze względu na późną porę, niską temperaturę, rozładowujący się telefon zgłaszającego, a przede wszystkim dobro dziecka wszczęte zostały poszukiwania, w którym uczestniczyli kamiennogórscy policjanci, strażacy z Kamiennej Góry, strażacy ochotnicy z Marciszowa, funkcjonariusz Straży Leśnej, a także goprowscy ratownicy. W poszukiwaniach wykorzystano dodatkowo quady oraz kamerę termowizyjną.

Mundurowi przedsięwzięli wszelkie środki, żeby odnaleźć zagubionych turystów z Legnicy. Przeczesywali teren Kolorowych Jeziorek i wykonywali szereg czynności operacyjnych aby ustalić, gdzie znajdują się zaginione osoby. Dyżurny kamiennogórskiej jednostki utrzymywał kontakt z 40-letnim mężczyzną, próbując wskazać mu prawdopodobną drogę do wyjścia z zalesionego terenu, do momentu rozładowania jego telefonu.

Jak się okazało, turystom po jakimś czasie udało się wyjść na drogę. Tam zatrzymali przejeżdżający samochód, którego kierująca podwiozła ich na parking, gdzie się znajdował ich pojazd. Osoby oddaliły się z miejsca, nie informując o tym prowadzących poszukiwania i dopiero kilkadziesiąt minut później dyżurnemu kamiennogórskiej jednostki udało się z nimi skontaktować. Znajdowali się już w drodze do miejsca zamieszkania. Policjanci z Jawora sprawdzili czy aby na pewno nie potrzebują pomocy medycznej, a następnie nieodpowiedzialni turyści udali się do domu.

Twoja reakcja na artykuł?

1
4%
Cieszy
7
26%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
10
37%
Złości
8
30%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group