Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 4092
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zajęcia i warsztaty

Poniedziałek, 22 lutego 2021, 11:31
Aktualizacja: 14:02
Autor: red
Wałbrzych: Zajęcia i warsztaty
Fot. organizatorzy
Zapowiada się obiecujący tydzień w Starej Kopalni w Wałbrzychu – zajęcia edukacyjne online, warsztaty sensoryczne dla najmłodszych „Bajtel na wystawie” oraz kolejna edycja Nocnego Zwiedzania z pracami górniczymi.

W minioną niedzielę w przestrzeniach Starej Kopalni odbyło się otwarcie wystawy fotografii Anity Andrzejewskiej w ramach V Wałbrzyskiego Weekendu Fotografii. Wydarzenie ze względu na obostrzenia było podzielone na grupy. Wystawę otworzyli kurator Jarosław Michalak, dyrektor Starej Kopalni Jan Jędrasik oraz kierownik Centrum Ceramiki Unikatowej Piotr Micek. Ekspozycja jest dostępna w galerii budynku B10 do 10 kwietnia 2021 r.

W tym tygodniu instytucja zaprasza na zajęcia edukacyjne w formie online w ramach nowego cyklu „Popołudnia ze Starą Kopalnią”. Lekcje odbywają się w piątki o godzinie 16.30 – 26 lutego odbędą się zajęcia „Szychta Fuksów – przygotowanie do pracy”. W trakcie zajęć uczestnicy poznają etapy przygotowania się górnika do pracy i wirtualnie zwiedzają część muzealną – dawną łaźnię łańcuszkową, lampiarnię oraz kopalniane nadszybie. Pod koniec spotkania każdy uczestnik sprawdzi swoją wiedzę poprzez rozwiązanie quizu on-line. Szczegóły i bilety są dostępne na stronie www.starakopalnia.pl.

W najbliższą sobotę odbędą się pierwsze w tym roku warsztaty dla najmłodszych uczestników „Bajtel na wystawie”. Zajęcia obejmują oprowadzenie po wystawie prac Jana Lebensteina. W części warsztatowej mali artyści zapoznają się z technikami malarsko-graficznymi  jakie do tworzenia prac wykorzystywał artysta. Podczas zajęć maluchy będą miały okazję spróbować tworzyć pracę różnymi ciekawymi narzędziami i farbami. Zajęcia są skierowane do dzieci w wieku 0-2 lata wraz z rodzicami (dwie grupy: godzina 9.00 i 10.15) oraz do starszaków w wieku 3-6 lat wraz z rodzicami (dwie grupy: godzina 11.15 i 12.15). Liczba miejsc jest ograniczona – informacje i bilety znajdują się na stronie internetowej instytucji. Obiekt jest przyjazny dla mam z wózkami, dostępny jest również przewijak w Kawiarni Sztygarówka. Organizatorzy proszą o odzież odpowiednio dobraną do zajęć – dotyczy to zarówno dzieci, jak i rodziców. Osoby dorosłe zobowiązane są do dezynfekcji rąk oraz noszenia maseczek oraz zachowania dystansu pomiędzy pozostałymi uczestnikami zajęć.

Również w sobotę Stara Kopalnia zaprasza na kolejną dawkę emocji w postaci Nocnego Zwiedzania z pracami górniczymi. Podczas dwugodzinnej wycieczki, która rozpocznie się o godzinie 20.00 uczestnicy otrzymają ekwipunek w postaci kombinezonu, hełmu oraz aparatu ucieczkowego. Następnie udadzą się na trasę, gdzie czekają na nich do wykonania górnicze prace w podziemiach pod czujnym okiem przewodnika-byłego górnika. Wydarzenie skierowane jest do osób powyżej 10-go roku życia. Liczba miejsc jest ograniczona, szczegóły i bilety znajdują się na stronie Starej Kopalni.

W piątek i sobotę Stara Kopalnia organizuje bezpłatne oprowadzanie po wystawie Jana Lebensteina, która znajduje się w przestrzeniach Galerii Sztuki Współczesnej. Na ekspozycji znajduje się ponad 70 prac artysty. W piątek oprowadzanie rozpocznie się o godzinie 17.00, w sobotę o godzinie 15.00. Liczba miejsc jest ograniczona, konieczna jest wcześniejsza awizacja na adres mailowy galeria@starakopalnia.pl. Podczas oprowadzania obowiązuje zakrywanie ust i nosa oraz dystans społeczny.

Zwiedzanie Starej Kopalni odbywa się codziennie: od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-17.00 (ostatnie wejście o 15.00), w soboty i niedziele w godzinach 10.00-18.00 (ostatnie wejście o 16.00). Podczas zwiedzania obowiązuje noszenie maseczek lub przyłbic oraz dystans społeczny. Na terenie obiektu znajdują się dozowniki z płynem do dezynfekcji. Bilety na zwiedzanie można zakupić wcześniej przez stronę internetową w zakładce „Kup bilet”.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
1
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group