Piątek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 5029
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zajęcia z wałbrzyską młodzieżą

Środa, 22 maja 2024, 11:30
Autor: red
Wałbrzych: Zajęcia z wałbrzyską młodzieżą
Fot. 10. Brygada Łączności
21 maja 2024 roku żołnierze 10 Brygady Łączności, przeprowadzili ćwiczenia i pokazy dla klas mundurowych przygotowania wojskowego z IV Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu. Podczas zajęć uczyli Wałbrzyską młodzież podstaw taktyki, musztry oraz pracy na nowoczesnych środkach łączności. Współpraca pomiędzy jednostką wojskową a szkołą jest wynikiem porozumienia nad którym merytoryczny nadzór sprawuje Ministerstwo Obrony Narodowej.

Szkolenie pod okiem profesjonalistów to najlepsza okazja do właściwego przygotowania się do pełnienia w przyszłości niełatwej służby wojskowej, dlatego też pokazy i wykłady dla wałbrzyskich licealistów przeprowadzili doświadczeni instruktorzy z 10 Wrocławskiej Brygady Łączności.

Celem zajęć było zapoznanie szkolonych z zasadami bezpiecznego posługiwania się bronią oraz podstawami taktyki. Tradycyjnie nie zabrakło elementów musztry wojskowej.

Już teraz wielu uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego, deklaruje chęć wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego. Zajęcia takie jak te dzisiejsze, przeprowadzone przez żołnierzy 10 Wrocławskiej Brygady Łączności, utwierdzają mnie w przekonaniu, że chcę zostać żołnierzem zawodowym i służyć naszemu krajowi – mówi jeden z licealistów.

Uczniowie Oddziałów Przygotowania Wojskowego stanowią przyszłe zaplecze kadrowe polskiej armii. Już dziś absolwenci IV Liceum Ogólnokształcącego pełnią na co dzień służbę w 10 Wrocławskiej Brygadzie Łączności, 16 Dolnośląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej oraz wielu innych jednostkach wojskowych na terenie całego kraju.

Kolejni dopiero zaczynają planować swoją przyszłość w polskim mundurze.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group