Piątek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 4693
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj/Wałbrzych: Zakaz handlu w niedziele będzie wprowadzany stopniowo

Poniedziałek, 27 listopada 2017, 14:32
Autor: red
Kraj/Wałbrzych: Zakaz handlu w niedziele będzie wprowadzany stopniowo
Fot. red
W mediach ogólnopolskich nie milkną echa decyzji, jaką podjął polski Sejm, a dotyczącą zakazu handlu w niedziele.

Przypomnijmy, że posłowie przyjęli ustawę, która mówi, że od marca 2018 roku sklepy będą czynne w dwie niedziele miesiąca (pierwszą i ostatnią). W roku 2019 roku handel odbywać się będzie tylko w jedną niedzielę miesiąca (ostatnią), a w 2020 roku docelowo sklepy będą w niedziele zamknięte.

Za takim rozwiązaniem głosowało 254 posłów, przeciwko było 156, 23 wstrzymało się od głosu.

Do ustawy wprowadzono kilka poprawek. Warto wiedzieć, że od 1 stycznia 2020 roku w Polsce będzie obowiązywał zakaz handlu we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku (trzy przedświąteczne oraz w ostatnie niedziele przypadające w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu).

Zakaz nie będzie obowiązywał m.in. sklepów internetowych, stacji benzynowych czy dworców kolejowych, piekarni, cukierni i lodziarni.
Uchwalona ustawa przewiduje karę grzywny za złamanie zakazu handlu w niedziele w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł. Zdania wśród wałbrzyszan, których zapytaliśmy o te zmiany, są podzielone.
- To złe rozwiązanie, bowiem uważam, że każdy powinien mieć prawo do robienia zakupów wtedy, kiedy ma na to chęć i czas, a ta ustawa blokuje taką możliwość - uważa pan Adam z Podzamcza.

- Jestem za taką zmianą, bo znam wiele osób, które pracują w marketach i nie mają za często wolnych niedziel, a to tę sytuację zmieni - mówi tymczasem Bożena Wielgosz.

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group