Sobota, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 3743
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zakończenie Dni Muzyki Filmowej

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 23 października 2012, 6:14
Autor: Michalina
Fot. Michalina
W niedzielę odbył się trzeci, ostatni już koncert symfoniczny w Filharmonii Sudeckiej w ramach obchodów Dni Muzyki Filmowej. Tym razem, po przedstawieniu kompozycji Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza i muzyki z kreskówek i filmów dla dzieci i młodzieży, był to koncert światowych przebojów srebrnego ekranu.

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej pod dyrekcją dyrygenta Tadeusza Wicherka zagrała wiele znanych melodii, które były bliskie wszystkim słuchaczom nie tylko ze względu na ich znajomość z popularnych filmów, ale też przez doskonałą warstwę brzmieniową.

Koncert rozpoczął się od utworu z „Mission Impossible”, dalej zagrano motywy między innymi z „Przeminęło z wiatrem”, „Indiana Jones”. Były też suity utworów z „Harrego Pottera” i „Jamesa Bonda”, kilka kompozycji Ennio Morricone, na przykład z „Misji”. Ożywienie wywołała melodia z filmu „Rocky”. Natomiast na koniec uczestnicy mieli możliwość usłyszenia dwóch utworów z kinowego hitu „Piraci z Karaibów”, okraszone to było małym show w wykonaniu dyrygenta, który miał piracką flagę, szablę i pistolet oraz kilku muzyków w pirackich bandankach.

Tadeusz Wicherek- dyrygent orkiestry od razu zdobył serce publiczności- jego ciepłe nastawienie, szczerość, zaangażowanie i nieopisana wylewność i gadulstwo niejednokrotnie podsumowane były brawami. Przed każdym wykonaniem robił on krótki wstęp, opowiadał też o swoich osobistych przygodach z muzyką filmową i filmem w ogóle. Dzięki jego anegdotkom koncert trwał bardzo długo, bo ponad dwie godziny, ale żaden ze słuchaczy nie miał mu tego za złe.

-Byłyśmy bardzo pozytywnie zaskoczone, że koncert był taki długi- mówią uczestniczki po wyjściu z filharmonii- To miłe, że dyrygent tak się stara wszystkich zainteresować i zaskoczyć.

To już koniec wałbrzyskich Dni Muzyki Filmowej. Cieszymy się z tej inicjatywy i szykujemy się na przyszłoroczną.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group