Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 3825
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zakończenie zajęć wakacyjnych o OSK

Środa, 5 września 2012, 10:33
Aktualizacja: 10:33
Autor: red
Wałbrzych: Zakończenie zajęć wakacyjnych o OSK
Fot. OSK Podzamcze
Bardzo uroczyście zakończyły się zajęcia wakacyjne w OSK.

30 sierpnia ogłoszone zostały wyniki konkursu fotograficznego „Natura w obiektywie”, który jest laureatem Konkursu Grantowego „Po Stronie Natury (Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia a grant ufundowała Firma Żywiec Zdrój). Podczas wydarzenia obecni byli: Leszek Mazur – Dyrektor Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych, Alek Ziółkowski – Prezes Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK Oddział Wałbrzych oraz Tadeusz Choczaj – Prezes Zarządu SM Podzamcze. Laureaci konkursu otrzymali wydawnictwa albumowe, dyplomy oraz zestawy promocyjne DZPK.

31 sierpnia w Pasażu Tesco odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników konkursu plastycznego „Jestem po stronie natury”. Laureaci otrzymali również dyplomy i ilustrowane wydawnictwa, a także słodycze ufundowane przez Pasaż Tesco.

W okresie sierpnia OSK zorganizowało m.in. wycieczkę autokarową do Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie oraz wycieczki piesze do Książańskiego Parku Krajobrazowego. W ramach warsztatów przeprowadzonych przez Fundację Recal dzieci rywalizowały w sportowych konkurencjach m.in. z wykorzystaniem specjalnie zamontowanej ścianki z otworami na piłki. Dla miłośników doznań artystycznych i integracyjnej zabawy z aktorami zaprezentowane zostało przedstawienie teatralne „Moje abecadło”. Szczególnym wydarzeniem była wizyta w laboratorium badania wody Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wałbrzychu. Po krótkiej prelekcji laborantki zademonstrowały kilka doświadczeń związanych z badaniem parametrów wody m.in. odczytywanie pH i badanie zawartości związków organicznych i nieorganicznych metoda miareczkowania.

Podczas sprzyjającej pogody dzieci korzystały z kąpieli w basenie i zorganizowanych rozgrywek sportowych na terenie rekreacyjnym. W deszczowe i zimne dni zajęcia odbywały się w Ośrodku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group