Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 2092
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zakorkowany Wałbrzych i miasta satelitarne

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 31 października 2009, 16:12
Aktualizacja: 17:22
Autor: EG
Fot. EG
Nie tylko Wałbrzych, ale i okoliczne miasta są zakorkowane przez samochody.

Kierowcy są wobec siebie bardzo uprzejmi, wpuszczają się z podrzędnych ulic, cierpliwie przeczekują manewry wycofujących się czy zawracających samochodów. Nie zmienia to faktu, że tysiące pojazdów po prostu blokują wszystkie drogi, zwłaszcza na trasach prowadzących do cmentarzy.

I mimo całej wzajemnej uprzejmości kierujących dochodzi do kolizji. Taka niezawiniona stłuczka miała miejsce około godz. 13.00 na ulicy Parkowej niedaleko hotelu Sudety. Mimo żółwiego tempa poruszania się samochodów nagle słychać było głuchy dźwięk uderzenia i posypany reflektor.

Na Starym Zdroju w rejonie Dworca Miasto i cała ulica Żeromskiego prowadząca do cmentarza komunalnego to nieprzerwana rzeka samochodów. Szczególnie po stronie od cmentarza w dół, gdzie strumień pojazdów musi pokonać przejazd kolejowy i włączyć się do ruchu w ulicę Armii Krajowej. Również przez tę ulicę przelewa się nieprzerwana rzeka samochodów.

Dla bezpieczeństwa na przejeździe kolejowym po obu stronach stanęli funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei, którzy stopniowo wpuszczają samochody na tory. W ten sposób unika się sytuacji, kiedy samochody z konieczności zatrzymywały się jeszcze na obszarze przejazdu uniemożliwiając opuszczenie szlabanów.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Limciu 31-10-2009 19:07
Znowu komuś z rządzących miastem zabrakło wyobraźni. Urządzili na szczycie góry największy miejski cmentarz - nie zapewniając do niego ani właściwego dojazdu, ani parkingów dla odwiedzających. Jedyne na co ich było stać, to zakazać parkować na Żeromskiego, Bema i Wańkowicza w okolicach cmentarza. A jakby ktoś troszeczkę pomyślał, popatrzył przez zumi na okolicę, to by zobaczył, że 200 m od cmentarza jest teren po byłym Terrabudzie, który może służyć za parking (w końcu jest nieużywany). Poza tym niewielkim kosztem można skomunikować cmentarz z ul. Ludową (do Terrabudu dochodzi asfaltowa droga). To na pewno nieco rozładowałoby korki jakie tworzą się na Żeromskiego. Ale po co - lepiej wdzięczyć się na zdjęciach z młodzieżą.
~K. 31-10-2009 19:37
Jestem jak najbardziej ZA ! Szanowni rządzący szukajmy rozwiązań by polepszyć sobie i innym życie ... nie komplikujmy !
~KSG 1-11-2009 9:44
Limciu, masz chyba nawalone pod deklem. Oto cytat: "Znowu komuś z rządzących miastem zabrakło wyobraźni. Urządzili na szczycie góry największy miejski cmentarz". A teraz mi odpowiedz, o jakich ONYCH chodzi? Jacy ONI urządzili cmentarz na szczycie góry? Może to wina Kruczkowskiego? Może Bartolika? A może jeszcze Trembulaka? K...wa, jak czytam posty takich jełopów, to mnie krew zalewa.
~kazio 1-11-2009 10:37
"Urządzili cmentarz naszczycie góry". Dobre, hehe... Wałbrzyscy politycy odpowiadają już chyba nawet za koklusz.
~Limciu 1-11-2009 14:03
To był malutki protestancki cmentarz przez wiele lat. Jego gigantyczny rozrost to ostatnie kilka lat - jak upadł projekt budowy cmentarza przy Podzamczu. Cieszy mnie żywiołowa reakcja użytkownika KSG. Może ruszy dupę w tym swoim Urzędzie coś zrobi, żeby w przyszłym roku było lepiej.
~Logos 1-11-2009 22:12
Brrr. "Satelitarna" to jest telewizja nie miasto... Miasto jest "satelickie"....Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Miasto_satelickie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group