Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 2537
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Zakupili grunty

Czwartek, 5 listopada 2020, 12:30
Aktualizacja: 13:00
Autor: red
REGION: Zakupili grunty
od lewej: Artur Siennicki, prezes WSSE, Krzysztof Drynda, wiceprezes WSSE, Marek Rymarz, zastępca burmistrza Nysy.
Fot. WSSE "Invest Park"
Oferta Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST–PARK” na Opolszczyźnie powiększy się o ponad 26 ha gruntu. Spółka podpisała umowę warunkową na zakup od gminy Nysa nieruchomości w Radzikowicach oraz Goświnowicach.

– Pomimo pandemii oraz spowolnienia gospodarczego, wałbrzyska strefa nie zwalnia tempa. Zakup kolejnych gruntów w tak atrakcyjnej lokalizacji to kolejny impuls inwestycyjny dla całego regionu i sygnał dla inwestorów o naszej gotowości wsparcia ich projektów – podkreśla Artur Siennicki, prezes wałbrzyskiej strefy.

Pod koniec ubiegłego roku spółka zakupiła ponad 30 hektarów terenu w gminie Nysa. Ponad 18 ha zostało już sprzedane firmie Umicore. Dodatkowe 26 ha powiększy zatem ofertę wałbrzyskiej strefy w tej atrakcyjnej lokalizacji. Grunty te są objęte statusem specjalnej strefy oraz położone w sąsiedztwie drogi krajowej nr 46 i linii kolejowej nr 137, w Parku Przemysłowym Radzikowice-Goświnowice.

– Już teraz obserwujemy wzmożone zainteresowanie tymi terenami. Warto podkreślić, że w województwie opolskim, ulga w podatku dochodowym dostępna w strefie, sięga nawet 55% wartości inwestycji. W gminie Nysa wymogi dotyczące uzyskania wsparcia są szczególnie preferencyjne. Dodatkowym magnesem przyciągającym potencjalnych inwestorów jest obecność firmy Umicore. Inwestycja belgijskiego giganta w Polsce jest częścią dużego planu inwestycyjnego o wartości aż 660 mln euro – mówi Krzysztof Drynda, wiceprezes wałbrzyskiej strefy.

Atutów podnoszących atrakcyjność terenów w Nysie będzie więcej. Wałbrzyska strefa wybuduje na jednej ze swoich działek halę przemysłową przeznaczoną na wynajem, która uzupełni ofertę inwestycyjną WSSE. Budowa obiektu powinna rozpocząć się w pierwszej połowie 2021 roku. Hala o powierzchni 6 tys. metrów kwadratowych posiadać będzie część produkcyjną, biurową i socjalną.

– Obiekt stanowić będzie doskonałe rozwiązanie również dla małych i średnich przedsiębiorców, gdyż jego powierzchnia zostanie podzielona na mniejsze moduły odpowiadające ich potrzebom. Najem gotowego obiektu skraca czas potrzebny na uruchomienie produkcji oraz znacznie ogranicza początkowe koszty inwestycji – wymienia Kamil Zieliński, wiceprezes strefy.

Przypomnijmy, że ze wsparcia WSSE w gminie Nysa korzystają między firmy Alsecco , VascoDoors oraz BIOAGRA. Na terenach strefy w rejonie Goświnowic i Radzikowic działają również Betoniarnie Odra, aktywnie uczestnicząc w trwających projektach inwestycyjnych. Niedawno decyzję o wsparciu otrzymał Caffedelmondo, który uruchomi w Nysie produkcję kawy. Do tej pory WSSE sprzedała ponad 94 ze 150 ha terenów objętych statusem strefy w rejonie Radzikowic i Goświnowic.

Twoja reakcja na artykuł?

3
43%
Cieszy
1
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
29%
Złości
1
14%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group