Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4544
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Zalania i podtopienia w powiecie wałbrzyskim – pogotowie przeciwpowodziowe

Poniedziałek, 3 czerwca 2013, 17:28
Aktualizacja: 22:23
Autor: opr. PAW
powiat wałbrzyski: Zalania i podtopienia w powiecie wałbrzyskim – pogotowie przeciwpowodziowe
Fot. UG Stare Bogaczowice
W wyniku intensywnych opadów deszczu w dniach 1 i 2 czerwca doszło do podtopień domów mieszkalnych w miejscowościach Borówno, Czarny Bór, Grzędy, Jaczków i Witków. Starosta Józef Piksa dziś o godzinie 10.30 ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe dla całego powiatu wałbrzyskiego.

W Grzędach zostały ewakuowane dwie samotne osoby z parteru budynku wielorodzinnego. Pozostałe dwie rodziny, które mieszkają w tym budynku, odmówiły ewakuacji. Ponadto na stawach rybackich w Grzędach woda przerwała wały i zalała boisko sportowe przy świetlicy wiejskiej oraz podtopiła remizę strażacką.

W Grzędach Górnych wody Potoku Grzędzkiego wystąpiły z koryta. Ponadto zostało uszkodzonych 6 dróg gminnych i powiatowych.

Na drodze powiatowej nr 3464 d w Starych Bogaczowicach uszkodzony został asfalt oraz podbudowa drogi. Niewielkiemu uszkodzeniu uległ także most w Gostkowie, gdzie stwierdzono ubytki w sklepieniu i przyczółkach. Z tego samego powodu już w piątek wyłączono z ruchu most w Czarnym Borze przy ulicy Wałbrzyskiej.

Największe uszkodzenia są w gminie Czarny Bór – na odcinku ul. Krótka aż do zakładu mięsnego. Także droga Grzędy-Krzeszów na całej szerokości została zalana oraz uszkodzona. Za wyjątkiem wymienionych dróg, nie stwierdzono uszkodzeń zagrażających bezpieczeństwu ruchu drogowego. W tej chwili większość dróg powiatowych jest przejezdna. Trwa szacowanie strat.

W związku z nasilającymi się opadami deszczu i prognozami meteorologicznymi, które mówią o dalszych opadach, starosta ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe dla całego powiatu. Oznacza to, że w wydziale organizacyjnym Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu – zarządzanie kryzysowe – będzie trwał aż do odwołania stały dyżur. Na bieżąco ma być monitorowana sytuacja w gminach powiatu wałbrzyskiego. Mieszkańcy mogą zgłaszać interwencje pod numerem telefonu: 74/ 84 60 611 oraz 74/ 84 60 539.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group