Sobota, 19 czerwca
Imieniny: Gerwazego, Protazego
Czytających: 2112
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zamek Książ gotowy na zwiedzających

Poniedziałek, 15 grudnia 2014, 15:38
Aktualizacja: 18:15
Autor: Katarzyna Szwarc
Wałbrzych: Zamek Książ gotowy na zwiedzających
Fot. Katarzyna Szwarc
W związku ze środowym pożarem dachu największej atrakcji turystycznej Ziemi Wałbrzyskiej, Zamek Książ był niedostępny dla zwiedzających. Z powodów bezpieczeństwa odwołano również imprezę okolicznościową – „Nocne Zwiedzanie”. Jednak już 13 grudnia teren zamku ponownie udostępnił wszystkim chętnym swoje podwoje.

Z trasy zwiedzania zatytułowanej „Od Piastów do tajemnic II Wojny Światowej” wyłączony został jedynie odcinek III piętra Zamku Książu. W związku z tym wszyscy turyści mają możliwość przejścia owej trasy płacąc cenę biletu ulgowego. Wielkie zainteresowanie medialne ogólnopolskich telewizji, prasy i stacji radiowych, które na bieżąco relacjonowały postępy w dogaszaniu pożaru, jak i śledztwo w sprawie jego zaprószenia, paradoksalnie na nowo wypromowało chlubę Wałbrzycha.

Na terenie Książa pojawiły się tłumy ciekawskich turystów, chcących na własne oczy zobaczyć skalę zniszczeń jakie wywołał pożar dachu. Na dziedzińcu zamku nadal można natrafić na drobne fragmenty osmolonych dachówek oraz belki, które znajdowały się na poddaszu. Dach został już zabezpieczony specjalną folią budowlaną, która ma za zadanie ochronić zabytek do przyszłorocznej wiosny, kiedy to rozpoczną się prace remontowe.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group