Środa, 28 lipca
Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora
Czytających: 3702
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Zagórze Śląskie: Zamkowe potyczki młodych

Piątek, 24 maja 2013, 10:39
Autor: red
REGION, Zagórze Śląskie: Zamkowe potyczki młodych
Fot. użyczone
Ponad 150 młodych rycerzy i pięknych dam wzięło udział w VI Turnieju Rycerskim na zamku Grodno w Zagórzu Śląski. Impreza sierowana do uczniów szkół podstawowych , placówek opiekuńczo–wychowawczych i domów dziecka z całego województwa organizowana jest wspólnie przez Zespół Placówek Resocjalizacyjnych w Walimiu oraz Gminę Walim.

W tym roku w szranki stanęły drużyny m.in. z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jugowicach, Domu Dziecka w Świdnicy, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Mokrzeszowa, Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych z Sobótki i Wałbrzycha, a także drużyna gospodarzy, czyli wychowanków podlegającego Starostwu Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych w Walimiu.
– Naszymi gośćmi specjalnymi jest w tym roku młodzież wraz z wychowawcami z Schule am Rosengarten z Neustadt w niemieckim Szlezwiku-Holsztynie. Nasze placówki współpracują już od 6 w ramach polsko-niemieckiej wymiany młodzieży organizowanej przez centrum w Krzyżowej – wyjaśnia dyrektor walimskiego ZPR, Ewa Buholc.

Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim (administrowany przez Gminę Walim) jak żadne inne miejsce w powiecie wałbrzyskim kojarzy się z rycerzami i od kilku lat ma nawet swoją własne drużynę rycerską. Tegoroczna, szósta już edycja turnieju, dzięki gościom z Niemiec miała charakter międzynarodowy. Potyczki rycerskie na drewniane i papierowe miecze połączono z pokazem mody średniowiecznej, zwiedzaniem zamku Grodno oraz wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek. Atmosfera radości i zabawy sprawiła, że na prośbę organizatorów w strój monarszy zdecydował się przebrać starosta Józef Piksa.
–Walimska placówka jest szczególnie bliska mojemu sercu, bo przecież w tej miejscowości mieszkam i byłem jej wójtem. Organizacja Turnieju była pierwszorzędna – deklaruje starosta.

Wyniki:

1 miejsce – ZPR w Walimiu
2 miejsce - Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Sobótce
3 miejsce - Warsztaty Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group