Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 4827
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Zanieczyszczona rzeka

Sobota, 26 sierpnia 2023, 10:08
Aktualizacja: 10:10
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Zanieczyszczona rzeka
Fot. Straż Miejska Boguszów–Gorce
Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Boguszowie–Gorcach otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonego mieszkańca miasta o zanieczyszczeniu rzeki Lesk.

Mieszkańca uprawiającego swoją działkę i korzystającego z dobrodziejstwa rzeki, zaniepokoił fakt bardzo zmąconej w niej wody. O swoim spostrzeżeniu poinformował strażników miejskich. Mając na uwadze ochronę środowiska naturalnego oraz dobry stan wód, strażnicy podjęli czynności zmierzające do ustalenia, jak i czy doszło do zanieczyszczenia rzeki. W toku przeprowadzonych czynności, strażnicy miejscy ustalili okoliczności zmętnienia wody w rzece Lesk.

- Na terenie Nadleśnictwa Wałbrzych przy ul. Miłej w Boguszowie-Gorcach prowadzone są pracę budowlane w ramach "Zagospodarowania zlewni potoku Miła - Wspomnienie Górnika pod kątem adaptacji obiektów małej retencji, celem pełnienia funkcji przeciwpowodziowych". Zamulona woda pochodzi z wypompowywania jej podczas prac przy przebudowie mostku nad potokiem. Woda z potoku łączy się z rzeką Lesk i w naturalny sposób dochodzi do jej zamulenia - tłumaczą strażnicy.

Jak ustalili strażnicy miejscy, nie doszło do chemicznego zanieczyszczenia rzeki, a po zakończonych pracach budowlanych stan wody powróci do swojej naturalnej czystości i przejrzystości.

Twoja reakcja na artykuł?

8
24%
Cieszy
6
18%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
6%
Smuci
1
3%
Złości
17
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group