Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 5005
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zapisy do przedszkola

Sobota, 27 lutego 2021, 10:54
Autor: JAZ
Wałbrzych: Zapisy do przedszkola
Fot. użyczone
Przed nami czas podejmowania decyzji i wyboru placówki przedszkolnej. W związku z pandemią i trudnościami jakie za sobą niesie, proces rekrutacji odbywać się będzie za pomocą systemu informatycznego. Dla części mieszkańców może to nieść za sobą spore trudności. W wielu miejscach możemy jednak znaleźć instrukcję obsługi, dzięki której krok po kroku można będzie złożyć deklarację.

W swoich komunikatach informują o tym przedszkola. Informację można również odnaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta. Jak to będzie wyglądać? Nabór do wałbrzyskich publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych potrwa do 5 kwietnia. Rodzice lub opiekunowie zainteresowani posłaniem dziecka do przedszkola, muszą zalogować się na stronie internetowej http://przedszkola-walbrzych.nabory.pl (można również skorzystać w odnośnika na stronie UM: http://edukacja.um.walbrzych.pl/rekrutacje-2.html).

Następnie należy wypełnić formularz zgłoszenia. Całość skonstruowana jest tak, że proces zapisu nie powinien trwać dłużej niż 15-20 minut.

W związku z tym, że dla wielu taki proces zapisu może być trudny, zapytaliśmy o rekrutację, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Wałbrzychu
- W związku z faktem, iż rozpoczyna się rekrutacja na nowy rok szkolny, zapraszamy do Przedszkola Samorządowego nr 3 w Wałbrzychu. Jesteśmy do Państwa dyspozycji codziennie. W przypadku pytań, wątpliwości, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub do osobistej wizyty. Kartę rekrutacyjną można wypełnić online za pośrednictwem strony przedszkola-walbrzych.nabory.pl lub osobiście, w sekretariacie szkoły. Chętnie pomożemy na każdym etapie rekrutacyjnym – mówi mgr Mariola Rząsowska.

W dalszej kolejności wnioski po zakończeniu zapisów zostaną przeanalizowane przez komisje rekrutacyjne, które 20 kwietnia podadzą do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do danej placówki. Następnym krokiem będzie potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do placówki. Takie potwierdzenie może zostać złożone za pomocą informacji telefonicznej. Po ostatecznym zatwierdzeniu list, przewidziano jeszcze możliwość skorzystania z terminu uzupełniającego rekrutację, który przewidziano na czas między 8 a 30 maja.

Na dzieci czekają miejsca przyjazne z wykwalifikowaną kadrą, która zawsze pomoże w procesie adaptacji najmłodszych adeptów edukacji.
- Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 3-6 lat. Gwarantujemy opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. Nasi nauczyciele dbają o wszechstronny rozwój dziecka, bezproblemowo przeprowadzają swoich wychowanków przez proces adaptacji. Oferujemy zajęcia z języka angielskiego, bogatą ofertę wycieczek terenowych, opiekę pedagoga, wsparcie wałbrzyskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Stawiamy na współpracę z rodzicami, zachęcamy do czynnego udziału w życiu naszej społeczności. Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6.00-16.30. Sam proces rekrutacji potrwa od 1 do 14 marca – mówi dyrektor przedszkola.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
1
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group