Sobota, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 3399
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno-Zdrój: Zapisy ruszyły

Wtorek, 7 lipca 2020, 8:17
Aktualizacja: 8:19
Autor: PAW
Szczawno-Zdrój: Zapisy ruszyły
Fot. organizatorzy
W piątek 3 lipca wystartowały zapisy do turnieju „ZINA E–sport CUP Klubowe Mistrzostwa Dolnego Śląska”, które nasz klub MKS Szczawno–Zdrój zorganizuje od 5 września wraz z E–sport dla każdego i jedną z największych firm oferującą odziez i sprzęt sportowy w Polsce, którą jest ZINA.

Nasz klub już przed rozpoczęciem pandemii interesował się e-sportem i z racji tego, że jesteśmy klubem piłkarskim, najbliżej było nam do FIFY. Wspólnie z E-sport dla każdego, udało nam się zorganizować na Dolnym Śląsku kilka turniejów stacjonarnych, jednak pandemia koronawirusa pokrzyżowała nam plany, jednak tylko na samym początku. Okazało się bowiem, że izolacja i pozostanie sporej ilości ludzi w domach, spowodowała „wysyp” turniejów online. Nasz klub wziął udzial w dwóch takich turniejach - #eBekstraklasA, gdzie zajęliśmy 4 i 7 miejsce oraz w Mistrzostwach Europy Drużyn Polonijnych, gdzie byliśmy jedynym klubem z Polski. E-sport i FIFA tak przypadły nam do gustu, że nasz reprezentant Tobiasz Skura wygrał całe mistrzostwa nie oddając żadnego punktu. Ten sukces sprawił, że powołaliśmy do życia nieoficjalną sekcję FIFY Mineralni E-sports Team i zaczęliśmy mocniej myśleć o promowaniu się poprzez nową i bardzo popularn wśród kibiców dyscyplinę. Nasi reprezentanci grają w różnych turniejach lub meczach sparingowych, a my cały czas myśleliśmy, aby samemu stworzyć jakiś większy turniej. Tak zrodził się pomysł na Klubowe Mistrzostwa Dolnego Śląska, w których chcielibyśmy, aby wystartowało 48 reprezentantów z różnych dolnośląskich klubów. Będzie to trudne, bowiem nie wszyscy czują jeszcze e-sport, a niektórzy trenerzy wręcz go nie tolerują. My idziemy jednak z trendem i pokazujemy, że można łączyć piłkę kopaną, z tą rozgrywaną wirtualnie. Zaprosiliśmy do współpracy kilka firm, które chcą z nami zrobić ten turniej. Glównym partnerem jest znana na polskim rynku firma ZINA, ale do współpracy dołączyła się również wrocławska firma specjalizująca się w szkoleniach z pierwszej pomocy przedmedycznej z wykorzystaniem symulatora wirtualnej rzeczywistości. Firmą tą jest oczywiście 4helpVR, z której usług mieliśmy okazję już korzystać i która według nas, ale także osób, które udało nam się wspólnie przeszkolić, jest liderem w takich szkoleniach. Połączenie wiedzy zdobytej na szkoleniach z symulatorem wirtualnej rzeczywistości, sprawia, że nauka udzielania pierwszej pomocy wkracza na najwyższy jak dotąd spotykany przez nas poziom. Dzięki nawiązanej współpracy z 4helpVR, zwycięski klub jako nagrodę otrzyma możliwość udziału w takim szkoleniu dla 50 osób. Oprócz ZINY i 4helpVR, jest z nami jeszcze kilka innych mniejszych lub większych firm, bardziej lub mniej znanych. Najważniejsze, że wszystkie te firmy czują e-sport i chcą razem z nami tworzyć to wydarzenie, a pula nagród na ten moment to 8500zł.

Przechodząc do samych mistrzostw, to będą one miały formułę online. Przed rozpoczęciem całej rywalizacji, planujemy przeprowadzić losowanie grup i zespołów, jakimi będą grali zawodnicy, przez całe mistrzostwa. Plan jest taki, aby rozlosować 8 grup po 6 zespołów, gdzie przez 15 dni zawodnicy będą rywalizować o wyjście do fazy pucharowej. Faza pucharowa przewidziana jest również na 15 dni, co sprawia, że Klubowymi Mistrzostwami Dolnego Śląska będziemy się emocjonować przez cały wrzesień.

Tutaj apelujemy do wszystkich klubów z naszego województwa, aby nie bały się tego turnieju i wystawiły swojego reprezentanta. Nie ważne, czy jest to klub z B-klasy, czy też 4 ligi. Liczy się chęć udziału, dobra zabawa i zapoznanie siebie i swoich kibiców z namiastką e-sportu, którego można zostać częścią, biorąc udział w mistrzostwach. Do turnieju nie ma wpisowego, a sam jego przebieg będzie bardzo prosty i nie wymaga tak naprawdę nadzoru zawodnika ze strony klubu. Wystarczy wysłać zgłoszenie na adres e-mail: esportdlakazdego@wp.pl, podać imię i nazwisko reprezentanta lub reprezentantów, nazwę PSN zawodników i numer telefonu do koordynatora ze strony klubu.

Ważne jest, aby przesłać również herb zespołu, bowiem będzie on przypisany do zawodnika w rozpisce turniejowej, którą będzie można śledzić na stronie www.toornament.com. Co ważne, reprezentant nie musi być pełnoletni, a dobrze wiemy, że sporo młodzieży i nie tylko, gra w FIFĘ, więc nie powinno być problemu ze znalezieniem wśród swoich zawodników reprezentanta na „ZINA E-sport CUP”. Zapisy trwają do 15 sierpnia, ale prosimy, aby nie zostawiać tego na ostatnią chwilę, bowiem pomoże nam to w lepszym przygotowaniu się do całych rozgrywek. Po dwóch dniach zapisów, do turnieju zgłosiły się już oprócz organizatorów MKS Szczawno-Zdrój, takie kluby jak: Górnik Wałbrzych, Zagłębie Wałbrzych, Victoria Świebodzice, mamy wstępne informacje, że dołączą też do nas: Czarni Wałbrzych, Gwarek Wałbrzych, KS Zjednoczeni Ścinawka Średnia, Błyskawica Lenartowice, Widawa Kiełczów, czy Włókniarz Głuszyca. Cały czas promujemy turniej i rozsyłamy do klubów informację o jego organizacji. Chcielibyśmy jednak, aby promocja „ZINA E-sport CUP Klubowe Mistrzostwa Dolnego Śląska FIFA 20” były wsparte przez lokalne media i portale. Cieszymy się, że partnerem medialnym została największa gazeta sportowa na Dolnym Śląsku, czyli Słowo Sportowe, a także portal Galaktyczny Futbol, który ma szeroki zasięg w całej Polsce, zwłaszcza w niższych ligach. Cały turniej promował będzie również Sportowy Wałbrzych TV, więc mamy nadzieję, ze już niebawem będziemy mieli komplet uczestników.

Dla tych, którzy chcieliby poczytać więcej o turnieju, jego partnerach i sponsorach zapraszamy na stronę na Facebooku www.facebook.com/Esportdlakazdego, a także www.facebook.com/zina.dolnyslask na której również będą pojawiały się informacje turniejowe. Na profilu E-sport dla każdego powstało specjalne wydarzenie, które promuje zapisy do mistrzostw www.facebook.com/events/198082871580456 i informuje o jego zasadach. Każdy kto ma jakieś pytania lub wątpliwości, może skontaktować się z organizatorem, Pawłem Danielak pod numerem telefonu 664-728-435 lub poprzez wiadomość e-mail: esportdlakazdego@wp.pl.
Ze swojej strony zachęcamy również do kontaktu wszystkie firmy i osoby prywatne, które chciałby jeszcze wesprzeć to wydarzenie. Nie ukrywamy, że chcielibyśmy nagrodzić jak największą ilość uczestników, a bez pomocy z zewnątrz po prostu się to nie uda. Tak więc, zapraszamy do kontaktu, polajkowania profili na Facebooku E-sport dla każdego oraz Zina Dolny Śląsk i oczekiwania na wrześniowy turniej. Nie zapomnijcie poinformować o turnieju swoich znajomych, kolegów, czy przyjaciół. Zbudujmy na Dolnym Śląsku silną, e-sportową społeczność. Trzymajcie za nas kciuki, aby wszystko się udało, a „ZINA E-sport CUP Klubowe Mistrzostwa Dolnego Śląska” wpadły na stałe do kalendarza imprez w naszym regionie.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group