Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 3034
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zapomniany Dworzec Wałbrzych–Fabryczny

Piątek, 2 czerwca 2017, 10:23
Autor: red
Wałbrzych: Zapomniany Dworzec Wałbrzych–Fabryczny
Fot. Robert Bajek
Trwa remont dworca kolejowego Wałbrzych–Szczawienko. Wkrótce nowy wygląd zyska również dworzec Wałbrzych–Główny. W najgorszym stanie jest obecnie dworzec Wałbrzych–Fabryczny.

"Mieszkam na ulicy Dworcowej, która to droga prowadzi do dworca Wałbrzych-Fabryczny. Mam wrażenie, że chyba nikt nie wie o tej drodze, bo są tu olbrzymie dziury, a droga jest w fatalnym stanie technicznym. Kiedy przejedzie tędy samochód to po prostu nie ma czym oddychać, bo pył unosi się w powietrzu. Być może władze zapomniały o tym dworcu albo nie wiedzą, w jakim stanie jest droga" - napisał do nas Czytelnik.

Wałbrzych Fabryczny to dworzec, który został otwarty 15 sierpnia 1867 roku pod nazwą Waldenburg Oberer Banhof. 27 sierpnia 1945 roku, a więc jak dworce Wałbrzych Główny i Wałbrzych Szczawienko, został on nazwany Borowieck, potem Wałbrzych. 6 września 1947 roku dworzec został przemianowany na Wałbrzych-Fabryczny. Obecnie jest to duża stacja towarowa oraz niewielka stacja pasażerska położona na odludziu. Dworzec mieści się blisko śródmieścia. Dawniej w pobliżu stacji mieściły się Zakłady Koksownicze nr 2 "Bolesław Chrobry" oraz kopalnia "Wałbrzych". Budynek stacyjny został przeznaczony na cele mieszkalne.

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group