• Sobota, 7 grudnia 2019
  • Godz. 20:32
  • Imieniny: Ambrożego, Marcina, Teodora
  • Czytających: 4722
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Zapowiada się ciekawy sportowy rok

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 26 grudnia 2015, 9:01
Autor: opr. PAW
Fot. red
Jeszcze przed świętami spotkali się członkowie wałbrzyskiej Rady Sportu.

Rada Sportu Wałbrzyskiego to instytucja doradcza dla prezydenta Romana Szełemeja i jego najbliższych współpracowników. Zasiadają w niej byli sportowcy, działacze sportowi oraz osoby od lat związane z wałbrzyskim sportem.

Głównym celem przedświątecznego spotkania było omówienie programu obchodów 70-lecia sportu wałbrzyskiego, które to obchody mają odbywać się w 2016 roku. Jak wynika z zapowiedzi i deklaracji władz samorządowych, nadchodzący rok będzie obfitował w imprezy sportowe o różnym zasięgu, a już w tym roku na brak emocji i wrażeń kibice nie mogli narzekać, bo w Wałbrzychu odbyło się wiele imprez o zasięgu nie tylko krajowym, ale i międzynarodowym.

Wiadomo już na pewno, że w roku 2016 w naszym mieście odbędzie się szereg bardzo znaczących i istotnych dla środowiska sportowego imprez, jak choćby Mistrzostwa Europy w karate, Pucharu Świata w kolarstwie górskim czy Mistrzostwa Świata weteranów w zapasach. Aqua Zdrój zabiega, by to właśnie w tym obiekcie odbyło się kilka spotkań reprezentacji Polski w grach zespołowych, tak jak miało to miejsce w tym roku. W zimie do Wałbrzycha na zgrupowanie przed sezonem przyjeżdża kilkanaście piłkarskich zespołów z całej Polski.

Podczas spotkania powołano do życia grupę roboczą, która ma się zająć organizacją i przygotowaniem obchodów jubileuszu 70-lecia sportu wałbrzyskiego.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~M.K 26-12-2015 13:51
RADA SPORTU WAŁBRZYCHA - LUDZIE SPORTU WAŁBRZYSKIEGO sami sportowcy
~dociekliwy 28-12-2015 13:13
"Puchar Świata w kolarstwie górskim" brzmi imponująco! Ale zajrzałem do kalendarza UCI (www.uci.ch) i nie ma tam żadnej imprezy Pucharu Świata MTB w Wałbrzychu! Jest tam wprawdzie wałbrzyska impreza "Górale na start" pod datą 19 czerwca, a to zawody klasy zaledwie drugiej. Ale to i tak nieźle, bo jest to jedna z 4 polskich imprez znajdujących się w światowym kalendarzu. Dla porównania Czesi mają ich 9, w tym Mistrzostwa Świata MTB - 28 Jun-3 Jul UCI MTB WORLD CHAMPIONSHIPS - XCO/XCE/XCR Nove Mesto na Morave! Jeśli czegoś nie wiem to proszę wtajemniczonych o szczegółowe informacje dotyczące zawodów Pucharu Świata MTB w Wałbrzychu! Chętnie obejrzę :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group