Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 3073
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Zapowiedź Gwiazd VI Festiwalu „Nie tylko Gospel” cz. 3

Poniedziałek, 20 maja 2019, 6:37
Autor: red
REGION, Mieroszów: Zapowiedź Gwiazd VI Festiwalu „Nie tylko Gospel” cz. 3
Fot. Mieroszowskie Centrum Kultury
W dniach 5–7 lipca w Mieroszowie odbędzie się znana w regionie impreza – Festiwal "Nie tylko gospel". Prezentujemy gwiazdy Festiwalu.

Tango Attack – zespół nowoczesnego tanga, czerpiący inspirację zarówno z tradycji jak i awangardy tanga argentyńskiego na świecie. Sprawnie poruszając się we wszystkich nurtach związanych z tangiem sprawiają, że każdy ich koncert jest sugestywnym i pełnym poezji, tańca i muzyki spotkaniem z archetypami dobra i zła, życia i śmierci, okraszonym brawurowymi popisami instrumentalnymi. W programie bogato wykorzystujemy specjalnie dla nas przygotowane wizualizacje – obrazy Buenos Aires, tancerzy i fragmenty filmów o tematyce tangowej.

W skład zespołu wchodzą wirtuozi w swoich dziedzinach: Grzegorz Bożewicz – bandoneon i akordeon, Piotr Malicki – gitara akustyczna i elektryczna, oraz Hadrian Filip Tabęcki – fortepian i aranżacje.

Repertuar wyznaczony jest jedynie granicami wyobraźni – od klasycznego tanga w nowych aranżacjach po tangowe remake’i utworów popularnych i specjalne autorskie kompozycje. Zespół na stałe współpracuje z najlepszymi w Polsce tancerzami tanga argentyńskiego (para mistrzowska Anna Iberszer i Piotr Woźniak, czy Fernando de Lutiis – Argentyna) a także z wybitnymi postaciami piosenki z całego świata (Andres Martorell – Urugwaj, Olga Avigail – Izrael, Chris Schittulli – Francja, Katarzyna Jamróz, Anna Ozner, Olga Szomańska – Polska).

Założony w 2015 roku zespół na stałe współpracuje z orkiestrami w całej Polsce (AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy, Elbląska Orkiestra Kameralna, Orkiestra NFM we Wrocławiu, Sądecka Orkiestra Kameralna, Śląska Orkiestra Kameralna i Sinfonietta Cracovia) wykonując wiele koncertów symfonicznych i kameralnych, dokonując licznych rejestracji audio.

W maju 2017 roku, zespół Tango Attack zarejestrował koncert z Olgą Avigail w Jerozolimie pod tytułem „Yiddish Tango” (płyta CD ukazała się jesienią 2017 roku w Izraelu). W październiku 2017 r. zarejestrowany został program przygotowany we współpracy z Sądecką Orkiestrą Kameralną pod dyrekcją Leszka Mieczkowskiego – „Tango Attack – Live in Cieszyn” (premiera płyty – marzec 2018)

Strona zespołu TANGO ATTACK

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
100%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group