Niedziela, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 5414
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Zapraszamy na Festiwal Gulaszu do Walimia

Środa, 21 czerwca 2017, 12:00
Aktualizacja: 12:56
Autor: red
REGION, Walim: Zapraszamy na Festiwal Gulaszu do Walimia
Fot. organizatorzy
Wielkimi krokami nadchodzi Festiwal Gulaszu w Gminie Walim. Już w sobotę 24 czerwca jedna z najsmaczniejszych imprez w regionie.

Zapach gotujących się w bograczach gulaszy przyciąga do walimskiego Parku Jordanowskiego wielu smakoszy i miłośników tej wyśmienitej potrawy. Corocznie uczestnicy konkursu na najsmaczniejszy gulasz żwawo uwijali się przy swoich kociołkach, aby na godzinę 16.00 potrawy były gotowe. Wtedy też następuje smakowanie, przez uczestników, a także przez jury wszystkich gulaszy – przygotowanych tradycyjnie oraz nowatorsko.

Festiwal Gulaszu jest również sposobnością do skosztowania potrawy serwowanej przez grupę przyjaciół z Węgier, przygotowujących tradycyjny gulasz węgierski oraz zasmakowania wyjątkowego gulaszu Wójta Gminy Walim. To również okazja do miłego spędzenia czasu w gronie rodzinnym i udziału w wydarzeniu obfitującym w wiele zaskakujących atrakcji.

Spektakl TLiA „Pięciu wspaniałych” 24 czerwca w Walimiu

Tegoroczny Festiwal Gulaszu zostanie wzbogacony spektaklem Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu pt.: „Pięciu wspaniałych„!

Ewelina Ciszewska, reżyserka spektaklu mierzy się z zagadnieniem etosu rycerza. Na warsztat bierze postać romantycznego rycerza, bohatera literackiego i filtruje jego zachowania, umieszczając w nowym kontekście. Bada jego działania i motywatory, które w epokach minionych miały swoje uzasadnienie, a dziś zastanawia się czy tracą one na wartości, czy mają siłę rażenia i w końcu, ile w nas samych pozostało rycerskości i idei, dla których warto podjąć walkę. I w końcu – czy miłość rzeczywiście wszystko zwycięża?

Zapraszamy na spektakl w plenerze w sobotę, 24 czerwca w Parku Jordanowskim w Walimiu! Wstęp wolny!

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group