Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3664
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zapraszamy na monodram

Niedziela, 26 stycznia 2020, 6:33
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 stycznia 2020, 8:46
Autor: red
Wałbrzych: Zapraszamy na monodram
Fot. organizatorzy
Serdecznie zapraszamy do Teatru Dramatycznego w środę 29 stycznia – odbędzie się wtedy premiera monodramu Nikoli Mierzejewskiej z młodzieżowej grupy Trzeci Teatr działającej przy Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu. Spektakl powstał na podstawie rozdziału powieści Krzysztofa Żylińskiego pt.: „Obietnica” – przed monodramem odbędzie się rozmowa z autorem i czytanie fragmentów książki. Bilety w symbolicznej cenie 1 zł można nabyć w kasie teatru.

IMAGO
- monodram w wykonaniu NIKOLI MIERZEJEWSKIEJ
(Trzeci Teatr)
Tekst wg rozdziału powieści Krzysztofa Żylińskiego pt: „Obietnica”
Reżyseria: Grzegorz Stawiak
Czas trwania: ok. 30 minut
PREMIERA 29 stycznia 2020 r. o godz. 18:00
na scenie kameralnej w Teatrze Dramatycznym
im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu

Supportem spektaklu będą fragmenty powieści odczytane przez Julię Czyżyk, Marię Nukui, Filipa Świderskiego i samego autora powieści, a rozmowę z nim przeprowadzą rzeczone wyżej uczestniczki Trzeciego Teatru.

NIKOLA MIERZEJEWSKA od 6. lat uczestniczy w zajęciach „Trzeciego Teatru” w Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu. W roku 2020 zdaje maturę (jest uczennicą II LO w Wałbrzychu) i pewnie Wałbrzych opuści, ale nie zdradzamy jej planów, żeby nie zapeszyć. Spektaklem próbuje opowiedzieć o sensualnym doświadczeniu spotkania z bezpostaciową (chyba) OBECNOŚCIĄ i w realizacji tego zamiaru nie idzie po myśli autora powieści - może dodaje jej jeszcze jedna perspektywę? Widz może wyrobić sobie pogląd po przeczytaniu powieści, którą będzie można nabyć na zakończenie wieczoru.

KRZYSZTOF ŻYLIŃSKI jest teatrologiem - pedagogiem, reżyserem, nagradzanym recytatorem i wykonawcą poezji śpiewanej, założycielem i animatorem Teatru Jednego Wiersza w Opolu, na co dzień pracującym w tym mieście jako instruktor teatru w Młodzieżowym Domu Kultury. Nigdy nie zamierzał pisać powieści. Los sprawił, że – jak twierdzi – ta powieść napisała jego.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
1
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group