Poniedziałek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 1798
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zapraszamy na wirtualny spacer po Wałbrzychu

Sobota, 22 stycznia 2011, 8:24
Aktualizacja: 8:25
Autor: Sven
Wałbrzych: Zapraszamy na wirtualny spacer po Wałbrzychu
Fot. organizatorzy
Pogoda nie rozpieszcza, na ulicach ślisko, słońca jak na lekarstwo i wcześnie zapadające ciemności nie zachęcają do spacerów po mieście. Zanim więc wiosna zachęci słońcem i zielenią, przyłączamy się do propozycji Urzędu Miasta i proponujemy spacer wirtualny.

Wchodząc na strony www.um.walbrzych.pl, www.walbrzych.vtour.pl można zwiedzić Wałbrzych nie ruszając się od komputera! Jest to możliwe dzięki realizacji Wirtualnego Spaceru po Mieście, który wykonany został w nagrodę za zajęcie 4. miejsca w konkursie Moje Wirtualne Miasto. Premiowane miejsce oznaczało zrealizowanie 100 panoram i udostępnienie ich w postaci spójnej prezentacji multimedialnej. Jednakże realizatorom tak bardzo podobał się Wałbrzych, że otrzymaliśmy 158 dodatkowych ujęć i w efekcie możemy oglądać aż 258 wałbrzyskich panoram.

Aby obejrzeć Wałbrzych z innej perspektywy wystarczy odnaleźć na stronie buton Wirtualny Spacer po Mieście i klikając na strzałki wyruszyć na trasę wirtualnej wędrówki. Wirtualny Spacer prowadzi po placach i ulicach centrum miasta oraz prezentuje największe atrakcje turystyczne opatrzone krótkimi opisami. Wszystkie panoramy zaznaczone są na planie miasta. Najobszerniej prezentowany jest zamek Książ, Palmiarnia, Stado Książ, Muzeum w Wałbrzychu i Park Wielokulturowy Stara Kopalnia. Poruszając się ulicami centrum dojdziemy do Pałacu Czettritzów, wejdziemy do Kościoła p.w. Aniołów Stróżów, przystaniemy na rynku i placu Magistrackim, zajrzymy do ratusza, by podziwiać piękne widoki z wieży. Teatr Lalki i Aktora przedstawi nam swoje odnowione wnętrza. Dodatkową atrakcją jest możliwość zwiedzenia wnętrza Kościoła Ewangelickiego, który na co dzień nie jest dostępny dla turystów.

Wirtualny spacer jest elementem kreowania nowoczesnego wizerunku miasta i cennym narzędziem multimedialnej promocji turystycznej. Wszystkich zainteresowanych tą formą prezentacji Biuro Promocji Miasta serdecznie zaprasza na Wirtualny Spacer po Wałbrzychu.

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group