Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 4576
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Zaprojektują łącznik

Poniedziałek, 10 października 2022, 11:35
Aktualizacja: 13:39
Autor: red
REGION: Zaprojektują łącznik
Fot. Gmina Wiejska Kamienna Góra
Wiele się dzieje na budowie drogi S3, ale należy pamiętać, że po jej wybudowaniu w regionie powinny powstać łączniki, które doprowadzą kierowców do powstającego węzła Kamienna Góra Północ w ciągu drogi S3.
- Przed chwilą spotkałem się z dyrektorem DSDiK Leszkiem Lochem. Przedmiotem spotkania, o które poprosiłem, były rozpoczęte prace projektowe budowy łącznika z drogi DW367 do powstającego węzła Kamienna Góra Północ w ciągu drogi S3.
A konkretniej, przebieg projektowanego łącznika przez sołectwo Ptaszków. Przypomniałem Panu dyrektorowi o ustaleniach poczynionych zarówno z Tymoteuszem Myrdą, Członkiem Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Januszem Chodasewiczem burmistrzem Kamiennej Góry, Gminą Kamienna Góra, jak i mieszkańcami Ptaszkowa, aby projektowany łącznik odsunąć maksymalnie od istniejącej i trwającej aktualnie zabudowy. Dyrektor Loch zapewnił mnie o pełnej współpracy w zakresie projektowania łącznika z gminą - informuje Patryk Straus, wójt gminy Kamienna Góra.

Rozumiejąc narastający problem komunikacyjny, który może pojawić się po oddaniu drogi S3 do użytku i tym samym dotknąć wielu mieszkańców tego regionu, strony zasiądą do rozmów z miastem Kamienna Góra, UMWD i DSDiK.

- Głośno jednak zwracamy uwagę na to, żeby planowana inwestycja odbyła się jak najmniejszym kosztem dla mieszkańców wsi Ptaszków - kontynuuje Patryk Straus.

DSDiK we Wrocławiu ogłosiła przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej w zakresie ustalenia optymalnego przebiegu planowanego odcinka drogi oraz dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej oraz decyzji ZRID dla budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 367. Oferty można składać do 18 października br. Dokumentacja ma powstać w ciągu 22 miesięcy od daty podpisania umowy na jej opracowanie.

Twoja reakcja na artykuł?

25
71%
Cieszy
2
6%
Hahaha
1
3%
Nudzi
4
11%
Smuci
1
3%
Złości
2
6%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group