Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2659
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Żarów: Żarów powitał Mistrza

Wtorek, 15 sierpnia 2017, 9:25
Aktualizacja: 10:26
Autor: red
REGION, Żarów: Żarów powitał Mistrza
Fot. UM Żarów
Kwiatami, transparentami i wielkimi owacjami mieszkańcy Żarowa powitali Pawła Fajdka, tegorocznego mistrza świata w rzucie młotem.

Złoty medalista przyjechał do swojego rodzinnego miasta prosto z lotniska we Wrocławiu i w otoczeniu swoich najbliższych przyjmował gratulacje i podziękowania.

Powitali go nie tylko Żarowianie, ale jego najwierniejsi kibice, których tutaj w Żarowie, jest zdecydowanie najwięcej.
- Nie spodziewałem się aż tak wielkiego powitania, ale cieszę się, że razem z Wami mogę dziś świętować mój sukces. To również dzięki waszemu dopingowi udało mi się zdobyć złoty medal. Wiedziałem, że zawsze mogę na was liczyć. To trzeci złoty medal, który udało mi się wywalczyć, ale ten smakuje zdecydowanie najbardziej - mówił podczas powitania w Żarowie Paweł Fajdek.

Paweł Fajdek, we wspaniałym stylu zdobył złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie. Nie musiał nawet przekraczać swojej magicznej bariery 80 metrów. Okazało się, że do złota wystarczyła mu odległość z czwartej próby. Rzucił młot na odległość 79,81 m. Do Żarowa przyjechał wspólnie ze swoją trenerką Jolantą Kumor, której też zawdzięcza swój wielki sukces.
- Już podczas eliminacji widać było, że Paweł był bardzo skoncentrowany i przede wszystkim spokojny. W finale również pokazał spokój i opanowanie, co pozwoliło mu osiągnąć najlepszy wynik. Pięć lat temu podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie Paweł Fajdek wymieniany był jako jeden z faworytów do medalu. Niestety spalił wtedy trzy próby i nie przebrnął eliminacji do finałowego konkursu. Teraz było inaczej. Londyn został w końcu odczarowany - cieszyła się Jolanta Kumor trenerka Pawła Fajdka.

Gratulacje i podziękowania najlepszemu młociarzowi na świecie składali także włodarze gminy, przygotowując wcześniej wczorajszą uroczystość. Nie zabrakło kwiatów, tortu i asysty naszych strażaków. Tuż po oficjalnym przywitaniu mistrza, Paweł chętnie pozował do zdjęć ze swoimi kibicami i chętnie rozdawał autografy.

Jutro, na Stadionie Narodowym w Warszawie, gdzie rozegrany zostanie Memoriał Skolimowskiej, znów podziwiać będziemy mogli jego umiejętności.

Paweł Fajdek jest trzykrotnym mistrzem świata w rzucie młotem. Złoty medal zdobył w Moskwie w 2013r., w Pekinie w 2015 i w Londynie w tym roku. Podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata rozgrywanych w Londynie, brązowy medal wywalczył również drugi reprezentant Polski - Wojciech Nowicki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group