Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 4303
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Zarząd Powiatu wypowiada się na temat Trasy Sudeckiej

Niedziela, 23 grudnia 2018, 8:12
Autor: opr. PAW
REGION, Boguszów-Gorce: Zarząd Powiatu wypowiada się na temat Trasy Sudeckiej
Fot. red
Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego podjął uchwałę w sprawie zaopiniowania "Projektu planu zagospodarowania przestrzennego województwa dolnośląskiego".

Jest to opinia negatywna, bowiem jak tłumaczy starosta Krzysztof Kwiatkowski: "Wnieśliśmy swoje uwagi do projektu planu zagospodarowania przestrzennego województwa dolnośląskiego negatywnie oceniając zaproponowany w planie wariant przebiegu obwodnicy Boguszowa-Gorc poprzez ulicę Traugutta w Gorcach. W projekcie planu zagospodarowania przestrzennego winny znajdować się jedynie takie warianty, z których każdy omija całą miejscowość Boguszów-Gorce (zarówno Boguszów jak i Gorce) z uwagi na istniejący i przewidywany w przyszłości nasilony ruch samochodowy, w tym przede wszystkim wielotonażowych samochodów ciężarowych z urobkiem ze zlokalizowanych w gminie Czarny Bór Kopalni Melafiru" - pisze w uzasadnieniu starosta.

Zarząd Powiatu podkreśla, że zdaje sobie sprawę, że budowa obwodnicy Boguszowa-Gorc jest dla tej gminy zadaniem priorytetowym, ale w przypadku realizacji planowanego wariantu przebiegu obwodnicy, transport surowców wydobywanych w Kopalni Melafiru w gminie Czarny Bór przebiegałby przez gęstą zaludnioną ulicę Traugutta w Gorcach, co dla mieszkańców tejże ulicy byłoby sporą uciążliwością i na pewno niekorzystnie wpływałoby na stan środowiska, na stan bezpieczeństwa i prowadziłoby do dalszej degradacji tej części miasta. Zdaniem członków Zarządu, proponowany przebieg obwodnicy nie bierze pod uwagę potrzeb mieszkańców Gorc i stąd negatywna opinia na jego temat.

Twoja reakcja na artykuł?

17
57%
Cieszy
2
7%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
6
20%
Złości
4
13%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group