Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 3898
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski/Wałbrzych: Zarząd Powiatu zbulwersowany decyzją prezydenta Wałbrzycha

Poniedziałek, 2 października 2017, 10:20
Aktualizacja: Wtorek, 3 października 2017, 9:27
Autor: red
powiat wałbrzyski/Wałbrzych: Zarząd Powiatu zbulwersowany decyzją prezydenta Wałbrzycha
Fot. red
Oświadczenie Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego w sprawie wypowiedzenia porozumienia w przedmiocie najmu lokalu Powiatowemu Urzędowi Pracy w Wałbrzychu.

Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego jest zbulwersowany informacją o wypowiedzeniu porozumienia najmu lokalu Powiatowemu Urzędowi Pracy w Wałbrzychu przy ul. Limanowskiego przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha Pana Romana Szełemeja. Powiatowy Urząd Pracy to jednostka prowadzona wspólnie przez dwa samorządy terytorialne – tj. Powiat wałbrzyski i Miasto Wałbrzych. Tym bardziej dziwi fakt, że Prezydent Roman Szełemej nie czuł się zobowiązany poinformować, przed wypowiedzeniem porozumienia najmu, drugiej strony czyli Zarządu Powiatu o planach „wyrzucenia” akt osobowych mieszkańców miasta i Powiatu „na bruk”. Prezydent bowiem
nie przedstawił alternatywnego miejsca, nie podjął również próby wspólnego rozwiązania problemu przemieszczenia kilometra bieżącego akt, z których około 70% to akta bezrobotnych mieszkańców miasta Wałbrzycha. Prezydent Szełemej doszedł chyba do wniosku, że to nie jego problem tylko Zarządu Powiatu. Informujemy Pana Prezydenta, że Zarząd, w przeciwieństwie do Pana, znalazł rozwiązanie. Jednakże przewiezienie takiej ilości akt i dostosowanie nowych pomieszczeń to koszty znacznego rzędu i o pokrycie połowy tej sumy będziemy występować do współprowadzącego Powiatowy Urząd Pracy czyli do Pana Prezydenta.

Traktujemy zachowanie Prezydenta jako niepoważne, nieodpowiedzialne i wręcz karygodne. Potępiamy politykę Pana Prezydenta w stosunku do osób bezrobotnych. Politykierstwo zdominowało nawet zadania pro społeczne. To stosowanie podwójnych zasad moralności – z jednej strony przecinanie, w blasku fleszy i kamer, wstęg i informowanie wszem i wobec, że działa się dla dobra społeczności lokalnej a poza kamerami działanie na szkodę mieszkańców. Dla Pana Prezydenta problem zabezpieczenia akt osobowych, bezrobotnych mieszkańców miasta to nie problem. Pan Prezydent doszedł chyba do wniosku, że równie dobrze, jak dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy nie znajdzie nowej składnicy, może je wyrzucić na „śmietnik”, albowiem Pan Prezydent ma już kolejne plany rewitalizacji śródmieścia i budynek, w którym dotychczas znajdowała się składnica akt Powiatowego Urzędu Pracy został przeznaczony do rozbiórki. Od kiedy Pan Prezydent i cała szanowna komisja do spraw rewitalizacji miasta planowała takie
działanie i kiedy zatwierdziła plan rewitalizacji?

Osoba posługująca się tytułem „Lidera Aglomeracji Wałbrzyskiej” powinna wykazać się umiejętnością współpracy z innymi samorządami i jednostkami realizującymi zadania na rzecz mieszkańców miasta Wałbrzycha.

Z poważaniem
Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego

Czytaj również

Komentarze (47) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group