Niedziela, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 5480
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zarzuty do Marszałka

Poniedziałek, 22 listopada 2021, 15:31
Aktualizacja: 17:33
Autor: JAZ
Wałbrzych: Zarzuty do Marszałka
Fot. JAZ
Wałbrzyski Szpital Górniczy im. dra Alfreda Sokołowskiego od wielu tygodni wzbudza duże zainteresowanie opinii publicznej. Zmiany w kadrze zarządzającej sprawiły, że coraz częściej dochodzi do słownych potyczek pomiędzy ugrupowaniami sceny politycznej. Tym razem głos zabrali przedstawiciele opozycji.
- Najpierw odwołana została dyrektor szpitala Mariola Dudziak, później dochodzi do sytuacji, w której lekarze na wyrażane przez nich opinie są przez władzę zastraszani i boją się o swoją posadę. Próbowaliśmy skontaktować się z odpowiedzialnymi za obecną sytuację w szpitalu, czyli panem marszałkiem Cezarym Przybylskim oraz Grzegorzem Macko. Niestety, nikt w Urzędzie Marszałkowskim nie znalazł dla nas czasu - mówi posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka.

O zwolnieniach w szpitalu i sposobie traktowania pracowników oraz zastępowania ich mniej doświadczonymi osobami, mówiła również senator Agnieszka Kołacz-Leszczyńska.

- Lekarze są zastraszani, oddziały łączone. Jak długo panowie Macko, Przybylski i Krzyżanowski będą narażać życie wałbrzyszan? Dlaczego nie chcą odpowiedzieć na pytania? Informują nas pacjenci, że na SORZE dzieją się dantejskie sceny, że interweniuje bardzo często policja, że pacjenci są źle traktowani. Chcielibyśmy tylko porozmawiać z marszałkiem. Spokojnie bez udziału kamer. Nie chcemy robić show przed szpitalem, ale chcemy wyjaśnić to wszystko, co ostatnio tutaj się zdarzyło - mówi parlamentarzystka.

Twoja reakcja na artykuł?

7
17%
Cieszy
11
26%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
12%
Złości
18
43%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (49)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group