Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 3630
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Zasady BHP podczas pracy w sklepie mięsnym

Sobota, 7 grudnia 2019, 11:31
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Zasady BHP podczas pracy w sklepie mięsnym
Fot. użyczone
Praca w sklepie mięsnym może na pierwszy rzut oka wydawać się niewymagającym zajęciem. Zadaniem sprzedawcy jest podawanie wybranych produktów oraz utrzymywanie porządku w miejscu pracy. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że sprzedaż wędlin stwarza ryzyko wypadku, a to wszystko spowodowane jest urządzeniami używanymi w sklepie.

Dlaczego BHP w sklepie mięsnym jest tak ważne?

Obsługa stoiska mięsnego wymaga korzystania ostrych narzędzi, noży oraz tasaków do porcjowania mięsa. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia, jest krajalnica do wędlin, która stanowi już standard nawet w niewielkich sklepikach. Ułatwia porcjowanie wędlin i serów, jednak nieprawidłowa obsługa maszyny może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Z tego powodu każdy pracownik, musi przejść kompleksowe szkolenie z BHP i zasad obsługi maszyn.

Gdzie znaleźć bezpieczne maszyny do wędlin i sera?

Prawidłowo obsługa krajalnicy oraz przestrzeganie zasad BHP to podstawowe elementy dla zachowania bezpieczeństwa w miejscu pracy. Ryzyko wypadku mogą także zminimalizować specjalne krajalnice do mięsa, wyposażone w zabezpieczenia i osłony ostrza. Takie maszyny do wędlin i sera można znaleźć w profesjonalnych sklepach z wyposażeniem gastronomicznym, jak na przykład Sklep.Technica.pl. W ofercie dostępne są urządzenia wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia i spełniające restrykcyjne normy jakości i bezpieczeństwa.

Jak działa krajalnica do wędlin do sklepu?

Trudno wyobrazić sobie, aby sprzedawcy w sklepie mięsnym samodzielnie porcjowali plasterki sera i szynki. Do tego celu wykorzystuje się krajalnice do wędlin, które można zaprogramować do ręcznej lub automatycznej obsługi. Standardowy model składa się z ostrza i półki, na której umieszczony jest kawałek produktu. Maszyna do krojenia wędlin pozwala na precyzyjne odmierzenie plastrów i jest praktycznie bezobsługowa, co znacznie ułatwia pracę.

Zasady BHP przy używaniu krajalnicy do wędlin

Każdy pracownik powinien przejść szczegółowe szkolenie z obsługi krajalnicy do wędlin i sera. Urządzenie to jest łatwe w użytkowaniu, jednak ze względu na ostrze, może doprowadzić do wypadku. Przede wszystkim należy pamiętać, aby nie zostawiać włączonej krajalnicy bez nadzoru, nie zbliżać dłoni do ostrza ani nie próbować samodzielnie naprawiać urządzenia w razie awarii. Nowoczesne krajalnice do szynki posiadają zabudowane ostrze, co czyni je bezpieczniejszymi bardziej higienicznymi.

Jaka krajalnica do wędlin jest najlepsza?

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, które ułatwiają pracę na stanowisku mięsnym. Najbardziej zaawansowane maszyny do krojenia mięsa do wyposażone są w szereg dodatkowych funkcji, które ułatwiają ich obsługę. Mogą na przykład posiadać wbudowane czujniki i sterownik do precyzyjnego odmierzania ilości i grubości plastrów. Dzięki takiemu rozwiązaniu, można równocześnie obsługiwać klientów i czekać, aż maszyna skroi odpowiednią wagę szynki.

Czym powinna wyróżniać się dobra krajalnica do mięsa?

Krajalnice używane w sklepach przystosowane są do intensywnego trybu pracy. Z tego powodu muszą być wykonane z wyjątkowo trwałych elementów. Szczególnie dotyczy to ostrza oraz obudowy, która musi być odporna na uszkodzenia i pęknięcia. Krajalnica do wędlin i sera musi być również łatwa w czyszczeniu i nie wymagać skomplikowanej obsługi.

Krajalnice do różnych zadań

Na rynku dostępne są różne wersje urządzeń, a najbardziej pożądane są te o wysokiej funkcjonalności, takie jak krajalnice do wędlin i sera. Można je jednocześnie wykorzystywać do krojenia mięsa i nabiału, ze względu na ostre i wydajne ostrze. Ciekawą krajalnice produktów stanowią także maszyny do krojenia wędlin, które można wykorzystać w warunkach domowych. Mają one mniejsze gabaryty, jednak równie dobrze się sprawują co ich sklepowe odpowiedniki.

Twoja reakcja na artykuł?

4
40%
Cieszy
1
10%
Hahaha
1
10%
Nudzi
1
10%
Smuci
2
20%
Złości
1
10%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group