Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3040
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Zasmakuj pierogów

Niedziela, 11 sierpnia 2019, 6:34
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 8:37
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Zasmakuj pierogów
Fot. organizatorzy
Już po raz XVI Gmina Czarny Bór wraz z Biblioteka+ Centrum Kultury zapraszają na Dolnośląskie Święto Pieroga i Dożynki Gminne.

W pierwszą niedzielę września (01.09.2019 r.) stadion sportowy w Czarnym Borze zakwitnie milionem barw i stanie się areną zmagań amatorów ciasta wypełnionego nadzieniem, a także scenerią tradycji dożynkowych. Na uczestników imprezy będą czekać ustrojone w zboża, kwiaty i bogato zastawione stoiska z wiejskim jadłem przygotowane przez sołectwa, kluby sportowe i gminne organizacje pozarządowe. Ze sceny popłynie ludowa muzyka w wykonaniu Kapeli Góralskiej Janicki, Grzędowianek i Zespołu Radość, która porwie do tańca nawet najbardziej opornych...

Oczywiście nie zabraknie tradycyjnych zwyczajów dożynkowych, od wielobarwnego korowodu, poprzez misterium chleba, po prezentację wieńców dożynkowych i ich ośpiewanie. O taneczne klimaty zadbają też zespoły MEGADANCE (disco polo) oraz SEKRET (biesiada).
Ważnym elementem pierogowego święta będzie oczywiście konkurs na najsmaczniejsze pierogi, w którym udział wziąć mogą zarówno zawodowi kucharze jak i amatorzy. Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego wraz z przepisem na danie konkursowe do dnia 28 sierpnia 2019 r. na adres: Centrum Kultury w Czarnym Borze, ul. Sportowa 43, 58-379 Czarny Bór lub na adres mailowy: pierogi@czarny-bor.pl.

Ekipę indywidualną można zgłosić w dniu Konkursu Kulinarnego w biurze zawodów w godzinach 11.00-14.00. Wzór formularza zgłoszeniowego dostępny jest w siedzibie Centrum Kultury w Czarnym Borze, Urzędzie Gminy w Czarnym Borze oraz na stronie internetowej: www.czarny-bor.pl i www.ck.czarny-bor.pl

Organizatorzy wydarzenia do współpracy zapraszają również wytwórców oraz sprzedawców wyrobów rękodzielniczych i produktów regionalnych. Chętnych prezentacji swoich wyrobów na dożynkach prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny:
ck@ck.czarny-bor.pl, tel. 74 84 50 242.

Impreza współfinansowana ze środków Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu.

Twoja reakcja na artykuł?

10
67%
Cieszy
1
7%
Hahaha
2
13%
Nudzi
1
7%
Smuci
0
0%
Złości
1
7%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group