Kraj, Bydgoszcz/Wałbrzych: Zawisza Bydgoszcz – Górnik Wałbrzych 3–1

Sobota, 7 sierpnia 2010, 16:04
Aktualizacja: Niedziela, 8 sierpnia 2010, 12:08
Zapraszamy na transmisję meczu Górnika z Zawiszą
Trwa relacja z meczu II ligi Zawisza Bydgoszcz kontra Górnik Wałbrzych.

Wiemy już, na jaki skład w meczu z Zawiszą zdecydował się trener Robert Bubnowicz. Górnik zacznie w składzie: Jaroszewski - Wojtarowicz, Przerywacz, Majka, D. Michalak - G.Michalak, Morawski, Wepa, Zinke - Duś, Janik

Tak więc w wyjściowym składzie mamy dwie zmiany w porównaniu z meczem z Czarnymi Żagań. Miejsce Protasewicza i Rytki w pierwszej jedenastce zajęli bracia Michalakowie - Dariusz i Grzegorz.

Rozpoczął się mecz. Zaczęli nasi wspierani przez sporą grupę wałbrzyskich kibiców. W 2. minucie atakują miejscowi, ale dośrodkowanie z prawej strony boiska pewnie wyłapuje Jaroszewski. Atak 17-letniego Kornela Dusia obrońcy Zawiszy zatrzymują przed polem karnym.

Obie ekipy badają swoje siły. Kolejne dośrodkowanie w pole karne i znów dobra interwencja Jaroszewskiego. Kolejne minuty należą do miejscowych. Na strzały zdecydowali się Kanik i Okińczyc. Za pierwszym razem górą był Jaroszewski,a uderzenie Okińczyca było niecelne.

Rośnie przewaga Zawiszy. Pod bramką Górnika coraz groźniej. W 17. minucie uderzenie z ostrego kąta Jaroszewski sparował na rzut rożny. W 20. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem biało-niebieskich znalazł się Okińczyc, ale znów górą golkiper Górnika.

22. minuta. Groźny strzał Okińczyca zatrzymują defensorzy Górnika. Piłkarze Zawiszy domagają się odgwizdania rzutu karnego. Gwizdek sędziego jednak milczy. Maziarz znalazł się w dogodnej sytuacji, ale był na spalonym. Nasi grają bojaźliwie i chaotycznie.

Żółtą kartką ukarany zostaje Maziarz. Strzał z dystansu Grzegorza Michalaka pewnie łapie Witan. Strzał Ślifirczyka przelatuje nad poprzeczką. W 36. minucie uderzenie z dystansu Dusia mija światło bramki gospodarzy.

Prostopadłe podanie Morawskiego doszło do Dusia. Nasz napastnik znajdował się jednak na spalonym. Chwilę później w 40. minucie zakotłowało się pod bramką Jaroszewskiego, ale nasi defensorzy wyszli z opresji obronną ręką.

Najpierw po podaniu Okińczyca pudłuje Kanik. W 45. minucie miejscowi zdobywają gola do szatni. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafi na 11 metr, a tam mocnym strzałem z lewej nogi Warczachowski zdobywa gola. 1-0 dla Zawiszy.

Kolejna akcja Zawiszy i kolejny gol. Tym razem Okińczyc zostaje sfaulowany w polu karnym przez Jaroszewskiego i sędzia wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem jedenastki Szymon Maziarz. Sędzia kończy pierwszą część meczu. Zawisza-Górnik 2-0. Zabójcze ostatnie dwie minuty pierwszej połowy praktycznie przesądzają losy tego meczu.

Rozpoczęła się druga część spotkania. Nasi mieli rzut wolny, ale pewnie interweniował Witan. Chwilę później żółtą kartką sędzia ukarał Kanika. W 58. minucie tylko dalekiemu wyjściu Witana gospodarze zawdzięczają, że nie stracili gola.

W 60. minucie nasi zdobywają kontaktowego gola. Najprzytomniej w polu karnym zachował się Grzegorz Michalak i zmniejszył straty. Zmiana w Zawiszy. Za Maziarza wchodzi Tarnowski.

Strzał Janika broni Witan. Chwilę później uderzenie Kanika paruje na słupek Jaroszewski. Nasz bramkarz nie ma szczęścia w 70. minucie, kiedy miejscowi zdobywają kolejnego gola. 3-1 dla Zawiszy. Gola zdobył Dąbrowski. Zmiany w Górniku: za Dusia wchodzi Moszyk, a za Grzegorza Michalaka Rytko.

Kolejną zmianę przeprowadza trener Bubnowicz. W 74. minucie za Zinke wchodzi Paweł Tobiasz. Żółtą kartką ukarany Stefańczyk. Zmiana w Zawiszy. Za Ślifirczyka wchodzi na murawę Tabaczyński. Indywidualną akcją popisał się Kanik, ale obrońcy Górnika powstrzymali atak miejscowych.

Kolejna zmiana w ekipie gospodarzy. Za Okińczyca wchodzi Bojas. Strzał Stefańczyka minimalnie mija bramkę Górnika. Nasi sprawiają wrażenie jakby pogodzili się z porażką. 89. minuta meczu. Ostatni zmiana w Zawiszy. Za Wasikowskiego wchodzi Cuper.

Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu meczu. Koniec meczu. Zawisza wygrał z Górnikiem 3-1.