Czytających: 5294

REGION, Głuszyca: Zawodnicy z Głuszycy startowali w Mistrzostwach Europy

Środa, 8 kwietnia 2015, 11:48
Aktualizacja: 11:49
W czeskim Pilznie odbyły się historyczne, bo pierwsze, Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym.

Na starcie stanęli również reprezentujący barwy Polski zawodnicy UKS GIM Głuszyca: Wioletta Sobczak, Kamil Dec i Andrzej Woźniak.

Tradycyjnie głuszyccy siłacze wracają z każdej międzynarodowej imprezy z dorobkiem medalowym i nie inaczej było tym razem. Srebrny medal zdobył debiutujący na tak poważnych zawodach Andrzej Woźniak, który był drugi w kategorii wagowej do 120 kg juniorów do lat 18 z wynikiem 555 kg (220 + 115 + 220). O podium otarła się Wioletta Sobczak, która zajęła czwarte miejsce w kategorii do 57 kg juniorek do lat 18 z rezultatem 290 kg (107,5 + 52,5 + 130). Na pocieszenie przypadł jej „mały” brązowy medal w martwym ciągu. Dalsze miejsce zajął debiutujący w gronie juniorów do lat 23 Kamil Dec. Nasz najbardziej utytułowany trójboista został sklasyfikowany na 10. pozycji z wynikiem 355 kg (165 + 110 + 180).

Cała trójka poprzez udany start potwierdziła swoją kwalifikację na czerwcowe Mistrzostwa Świata w Finlandii. Wtedy nasi zawodnicy stoczą walkę o kolejne medale. Gratulacje dla zawodników i trenera Jacka Kędzierskiego.