Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 6149
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Zawody deficytowe we Wrocławiu. To na tych stanowiskach znajdziesz pracę

Sobota, 30 września 2023, 5:40
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Zawody deficytowe we Wrocławiu. To na tych stanowiskach znajdziesz pracę
Fot. użyczone
Trzecie pod względem ilości mieszkańców miasto w Polsce – Wrocław, w plebiscycie na najlepsze w kraju miejsce do życia znalazł się tuż poza podium. Faktycznie, niewiele można zarzucić stolicy Dolnego Śląska. Edukacja na wysokim poziomie, przyzwoite ceny nieruchomości, mnóstwo atrakcji turystycznych i rozrywkowych, niemal doskonała komunikacja, ogromne tereny zielone, a do tego sporo miejsc pracy w licznych branżach, przyciągają do Wrocławia przyjezdnych, a autochtonów zachęcają do pozostania w mieście. Konkurencja na rynku pracy jest więc siłą rzeczy spora. Sprawdź, w których zawodach występuje największy deficyt pracowników.

Praca we Wrocławiu – jak wygląda rynek?

Wrocław może się poszczycić rekordowo niską stopą bezrobocia – zaledwie 1,5%. W praktyce oznacza to, że każdy, kto faktycznie tego chce, bez problemu znajdzie tutaj zatrudnienie. Wysokość zarobków zależy przede wszystkim od wykształcenia i od doświadczenia, ale również od ilości kandydatów na jedno miejsce. Jeśli więc należysz do przedstawicieli deficytowych zawodów – to ty dyktujesz warunki.

Średnie wynagrodzenie we Wrocławiu to 7.813,97 zł brutto. Największe kwoty na pasku zobaczą specjaliści, absolwenci studiów wyższych z co najmniej kilkuletnim stażem (w tym oczywiście osoby na stanowiskach kierowniczych). Wrocław jest jednak dobrym miejscem również na rozpoczynanie kariery zawodowej – wielu pracodawców już na starcie oferuje więcej niż najniższa krajowa, łatwiej jest również o awans i podwyżkę. Nie brakuje także ofert dla pracowników 50+ czy dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Nowa praca, pierwsza praca? Wrocław potrzebuje przedstawicieli tych zawodów

We Wrocławiu nie występuje problem nadwyżek w określonych zawodach – oznacza to, że osoby pozostające długo bez pracy nie mogą się zasłaniać brakiem ofert. Na uwagę zasługują natomiast profesje deficytowe – czyli te, w których to pracownik dyktuje warunki.

Najbardziej odczuwalny jest we Wrocławiu brak osób wykonujących zawody medyczne (pielęgniarek, ratowników), a także nauczycieli i opiekunów. Występuje ogromne zapotrzebowanie na pracowników fizycznych: praktycznie od ręki na pracę mogą liczyć m.in. robotnicy budowlani, personel sprzątający, pracownicy produkcji, monterzy, murarze, fryzjerzy i kierowcy, a także magazynierzy – dzięki dynamicznemu rozwojowi branży logistycznej i obecności na obrzeżach miasta licznych hubów przeładunkowych oraz magazynów wielkopowierzchniowych.

To świetna wiadomość zwłaszcza dla osób, które dopiero wchodzą na rynek pracy albo chcą dorobić w nieregularnym wymiarze godzin – pracodawcy są bardzo elastyczni i chętnie idą na rękę nowym pracownikom.

Magazynier we Wrocławiu – ile zarabia? Jakie warunki musi spełniać?

O tym, jak wygląda praca magazyniera, decyduje w dużej mierze rodzaj obiektu, w jakim jest on zatrudniony. Może się ona wiązać z ręcznym pakowaniem i składowaniem towarów, ale także z poruszaniem się wózkiem widłowym czy z wykonywaniem czynności na wysokościach.

Większość magazynierów we Wrocławiu zarabia ok. 4.500 zł brutto. Bardziej doświadczeni pracownicy mogą liczyć na 5.000 zł brutto i więcej. Widełki wynagrodzeń dla magazynierów we Wrocławiu sprawdź na https://www.gowork.pl/praca/magazynier;st/wroclaw;l.

Najczęściej pracodawcy nie mają co do kandydatów specjalnych wymagań, oferując przeszkolenie na miejscu. Niewątpliwie trzeba odznaczać się dobrą kondycją fizyczną. Z przydatnych kursów, mogących znacznie podnieść wynagrodzenie już od pierwszego miesiąca, warto zrobić uprawnienia na wózki widłowe czy na pracę w obiektach wysokiego składowania.

Twoja reakcja na artykuł?

2
25%
Cieszy
2
25%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
13%
Złości
2
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group