Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 3262
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Zawsze gotowi do akcji

Niedziela, 30 stycznia 2022, 9:50
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Zawsze gotowi do akcji
Fot. OSP Boguszów/facebook
Przyszedł czas, aby podsumować ubiegły rok – a był on dla jednostki OSP Boguszów bardzo intensywny.

W skali województwa dolnośląskiego OSP Boguszów była drugą najczęściej dysponowaną do akcji jednostką OSP. Zapewnienie ciągłej gotowości do niesienia pomocy, wymagało od strażaków ogromnego poświęcenia i wielu wyrzeczeń, nierzadko kosztem rodziny i pracy zawodowej, dzięki temu za każdym wezwaniem boguszowskie wozy wyjechały na ratunek.

Przedstawiamy Wam statystyki działalności operacyjnej w roku ubiegłym:

1. Wyjazdy do akcji: 𝟮𝟲𝟭, w tym:
- pożary: 𝟴𝟱
- miejscowe zagrożenia: 𝟭𝟳𝟭
- fałszywe: 𝟱

2. Zabezpieczenia rejonu JRG: 𝟭𝟱

2. Ćwiczenia:
- własne: 𝟭𝟰
- wspólne z PSP: 𝟯

Pierwszy kwartał ubiegłego roku przyniósł ostrą zimę i związane z tym wyjazdy do pożarów w budynkach mieszkalnych m. in. pożar poddasza w kamienicy przy ul. 1-go Maja, czy pożar w domu jednorodzinnym na Starym Lesieńcu. Duża ilość interwencji dotyczyła także izolowanych zdarzeń medycznych, w zastępstwie za mocno obciążone w tym czasie Zespoły Ratownictwa Medycznego. Wspomnieć tu należy głośną akcję z ul. Browarnej, gdzie strażacy ruszyli na pomoc 2-letniemu dziecku. W następstwie tej sytuacji i w związku z załamaniem pogody, na stadionie uwięziony został śmigłowiec LPR.
Długa zima przyniosła też trochę wytchnienia. Odnotowano na szczęście mniejszą ilość pożarów suchej trawy, które zawsze są dla druhów zmorą okresu wiosennego.

W późniejszym okresie, pogoda nie dawała za wygraną, a strażacy wyruszyli na pomoc mieszkańcom gminy i powiatu, którzy ucierpieli na skutek intensywnych opadów deszczu. Po przejściu nawałnic nad regionem, wyruszyli zastępem GLBA na pomoc mieszkańcom Ząbkowic Śl., gdzie odnotowano największe skutki ulewy. W międzyczasie odnotowano też kilka spektakularnych akcji ratowania zwierząt, a niektóre nawet obiegły ogólnopolskie media, jak zdarzenie z ul. Szkolnej, gdzie w oknie jedynego z budynków zaklinował się kot, którego boguszowscy druhowie ewakuowali przy pomocy technik alpinistycznych.

Jesień nie przyniosła odpoczynku. Silne wiatry spowodowały liczne straty, a skutki wichury usuwano przez kilka dni. W tym przypadku najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce w samym centrum miasta, gdzie doszło do uszkodzenia iglicy ratusza.

Źródło: OSP Boguszów

Twoja reakcja na artykuł?

7
78%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
22%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group