Sobota, 27 lutego
Imieniny: Anastazji, Gabriela
Czytających: 2003
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zbiorowa wystawa fotograficzna

Piątek, 12 listopada 2010, 11:41
Aktualizacja: 11:42
Autor: red
Kolejna – czwarta już wystawa zbiorowa Sekcji Fotograficznej WOK prezentuje fotograficzne WIZJE adeptów fotografii – i taki też nosi tytuł.

WIZJE to wystawa o wnętrzu człowieka, próba pokazania tego, co twórcę nurtuje, co powoduje ten specyficzny niepokój, kiedy sięga po aparat fotograficzny. Utrwala rzeczy, ludzi, miejsca i zdarzenia dla niego wyjątkowe, o których chce opowiedzieć, które chce zachować od zapomnienia i pokazać światu. WIZJE są więc poniekąd wewnętrznym portretem każdego z autorów - jego myśli, niepokojów, pragnień i tęsknot. Pozwalają na ułamek sekundy zbliżyć się odbiorcy do osobistych doświadczeń, marzeń i sekretów każdego twórcy, dają sposobność na poznanie jego intymnego świata. WIZJE to także różnego rodzaju techniki fotograficzne i stylistyki obrazowe, od typowego dokumentu, poprzez grafizacje, fotograficzne haiku, po fotografię inscenizowaną i collage. Wystawa pokazuje przekrój poszukiwań młodych wałbrzyskich twórców posługujących się obrazem fotograficznym jako środkiem przekazu i wyrazu artystycznego.

Sekcja Fotograficzna WOK działa nieprzerwanie od roku 2006, oferując sympatykom fotografii możliwość doskonalenia swoich umiejętności pod okiem doświadczonego instruktora, Jarosława Michalaka. Uczestnicy pracują w tradycyjnej ciemni fotograficznej, korzystają ze studia fotograficznego i profesjonalnego oświetlenia oraz biorą udział w wystawach zbiorowych i warsztatach tematycznych. Organizowane są także kilkudniowe plenery i wspólne wypady zdjęciowe, a podczas niezliczonych rozmów o fotografii i wymiany poglądów, przekazywane są cenne informacje o tajnikach sztuki fotografii, które bez wątpienia ubogacają percepcję i warsztat młodego twórcy.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group