Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 3604
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Zbłąkany turysta

Środa, 11 grudnia 2019, 10:44
Aktualizacja: Piątek, 13 grudnia 2019, 8:49
Autor: red
REGION: Zbłąkany turysta
Fot. GOPR grupa wałbrzysko–kłodzka
O tym, że nie warto rozdzielać się na szlaku, a w plecaku trzeba posiadać podstawowe wyposażenie (m.in. latarkę, mapę i naładowany telefon), przekonał się młody turysta z Wielkopolski, który w minioną niedzielę zabłądził w Górach Suchych.

W poniedziałek o godzinie 8:30 ratownik dyżurny przyjął zgłoszenie od turysty nocującego w schronisku Andrzejówka, że jego kolego nie powrócił na noc do schroniska. Ostatni raz widzieli się w niedzielę ok. godziny 15:00 na ruinach Zamku Rogowiec, zaś ostatni kontakt telefoniczny mieli o 19:41 (zaginiony miał wtedy niecałe 4 km do schroniska).

Do zdarzenia wyjechało 8 ratowników z Centralnej Stacji Ratunkowej w Wałbrzychu (2 samochody terenowe i 2 quady), poproszono także o pomoc w poszukiwaniach policję z Głuszycy i Wałbrzycha. Około godziny 11:00 udało się nawiązać kontakt telefoniczny z zaginionym, który naładował swój telefon i odnalazł się w… Mezimesti w Republice Czeskiej.

Okazało się, że turysta pierwszy raz był w tym rejonie, nie miał ze sobą ani mapy, ani latarki, których nie zabrał, bo nie zakładał, że będzie chodził po zmroku. Telefon szybko się rozładował i błądził całą noc po nieznanym sobie terenie próbując dotrzeć do schroniska. Efektem nocnego błądzenia po górach było dotarcie do Czech (ok. 8 km od planowanego miejsca dotarcia).

„Przygoda” zakończyła się szczęśliwie dla zaginionego, który na swoje szczęście nie doznał nocą żadnych urazów i miał dość sił, by chodzić dzięki czemu nie doszło do poważniejszego wychłodzenia organizmu.

Twoja reakcja na artykuł?

10
63%
Cieszy
1
6%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
31%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group