Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2280
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zbliża się dzień bez samochodu

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 15 września 2010, 12:51
Aktualizacja: 12:52
Autor: red
22 września powinniśmy zostawić nasze samochody w garażach
Fot. red
Już 22 września Europejski Dzień bez Samochodu. Tego dnia wałbrzyszanie będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej.

Europejski Dzień bez samochodu obchodzony jest w wielu krajach Europy. Pomysł zrodził się w 1998 roku we Francji. Chodzi o to, by przekonać ludzi, że oprócz samochodu są inne alternatywne środki transportu. Chodzi również o zmniejszenie hałasu i zanieczyszczenia powietrza.

W tym roku obchody Europejskiego Dnia bez Samochodu odbędą się 19 września. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „Mądry transport - lepsze życie". Zarząd Dróg i Komunikacji w Wałbrzychu podjął decyzję, że 22 września mieszkańcy Wałbrzycha będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej bezpłatnie na podstawie okazania ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu oraz dokumentu potwierdzającego tożsamość właściciela.

W Wałbrzychu akcja zostanie zorganizowana już po raz szósty w historii. Tym razem w ramach imprezy „Górale na start”. Tego dnia planowany jest przejazd rowerowy zwolenników Europejskiego Dnia bez Samochodu. Peleton rowerowy ruszy na wałbrzyskie ulice w niedzielę 19 września z Rynku. Następnie będzie kierował się: pl. Magistracki - ul. Dmowskiego - ul. Drohobycka - ul. Słowackiego - ul. Chrobrego - ul. Armii Krajowej - ul. Wrocławska - ul. Piastów Śląskich - Zamek Książ. Zbiórka uczestników na wałbrzyskim rynku o godzinie 10.30. Każdy uczestnik peletonu otrzyma okolicznościową koszulkę, a na mecie posiłek. Przewidziane są konkursy wiedzy o komunikacji miejskiej i o ekologii.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Juhaska Bimbrowniczka 16-09-2010 12:30
Łoooo matecko psenajświentsa! To jak ja łowiecki i barany na popas zaprowadzę przes caluśkie miasto?! Mogliby autobusem śmy pojechoć, ale ja wiem? Praw jazdy one nie majom, z dowodów rejestracyjnych to tylko te łod kolcyka w uchu, ale one bez zdjęcia som przeca, no i te passporty łunijne, ale to tez imienne nie som! To csa bedzie bilet jaki skasować, tylko na ctery nogi to jaki? A może nie skasować? A jak kłontrola wlizie to się da po łoscypku i setuni okowitki od łogona ... tylko cy się powazny uzendnik kłontroli od takiej korupcji nie łobrazi, to ja nie wiem. Poza tym ja wiem, cy łone to tam jakiej trzoby nie narobio w tych środkach komuny publicnej, bo to przecie bydło jest! Jak im pedziołam co jest na zecy to się baranim głosem roześmiały, a jesce bardziej jak zem im zakomunikowała ze bedom miały dzień bez trawy. No na rowerach by mozna, ale owiecki bardzo nie znoszom jak sie koło nich pedały krencom, to racej nie! A moze kto wie, gdziez to ten penitencjarius na przepustce ma swoje 36 działek? To byśwa se zgodnym chórem baranów przejśli na piechote, bliżej by było jakoś moze. By se bydlątka użyły a i towar by się nie zmarnował...Czekajonc na łotpowiedź używamy se tej samej trawy co dotychczas, hej!
~sAs 19-09-2010 22:58
!!!nooooo, to ja spędziłem bez samochodu - fajnie było!!!wszystkim polecam, zwłaszcza tym co samochody mają!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group