Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3731
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zbliża się dzień bez samochodu

Środa, 15 września 2010, 12:51
Aktualizacja: 12:52
Autor: red
Wałbrzych: Zbliża się dzień bez samochodu
22 września powinniśmy zostawić nasze samochody w garażach
Fot. red
Już 22 września Europejski Dzień bez Samochodu. Tego dnia wałbrzyszanie będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej.

Europejski Dzień bez samochodu obchodzony jest w wielu krajach Europy. Pomysł zrodził się w 1998 roku we Francji. Chodzi o to, by przekonać ludzi, że oprócz samochodu są inne alternatywne środki transportu. Chodzi również o zmniejszenie hałasu i zanieczyszczenia powietrza.

W tym roku obchody Europejskiego Dnia bez Samochodu odbędą się 19 września. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „Mądry transport - lepsze życie". Zarząd Dróg i Komunikacji w Wałbrzychu podjął decyzję, że 22 września mieszkańcy Wałbrzycha będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej bezpłatnie na podstawie okazania ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu oraz dokumentu potwierdzającego tożsamość właściciela.

W Wałbrzychu akcja zostanie zorganizowana już po raz szósty w historii. Tym razem w ramach imprezy „Górale na start”. Tego dnia planowany jest przejazd rowerowy zwolenników Europejskiego Dnia bez Samochodu. Peleton rowerowy ruszy na wałbrzyskie ulice w niedzielę 19 września z Rynku. Następnie będzie kierował się: pl. Magistracki - ul. Dmowskiego - ul. Drohobycka - ul. Słowackiego - ul. Chrobrego - ul. Armii Krajowej - ul. Wrocławska - ul. Piastów Śląskich - Zamek Książ. Zbiórka uczestników na wałbrzyskim rynku o godzinie 10.30. Każdy uczestnik peletonu otrzyma okolicznościową koszulkę, a na mecie posiłek. Przewidziane są konkursy wiedzy o komunikacji miejskiej i o ekologii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group