Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 1795
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zdobywanie unijnych dofinansowań dla firm bez tajemnic

Wiadomości: Kraj
Czwartek, 7 lutego 2019, 12:27
Aktualizacja: Piątek, 8 lutego 2019, 15:26
Autor: red
Fot. użyczone
W planach Unii Europejskiej pojawiają się coraz to większe pule środków przeznaczonych na rozwój przedsiębiorstw. Jednak główną przeszkodą, która od lat staje między pieniędzmi z dotacji a chętnymi biznesami pozostaje oczywiście biurokracja wraz z formalnymi aspektami aplikowania o dodatkowe finanse. W sytuacji gdy sporządzenie wniosku zgodnie z wyśrubowanymi wymogami sprawia nam trudność, powinniśmy już dziś zdecydować się na pomoc agencji specjalizujących się w pozyskiwaniu funduszy.

Na co zwrócić uwagę przy sporządzaniu wniosków

Aby móc liczyć na dofinansowania unijne dla firm powinniśmy przede wszystkim sporządzić taki wniosek, jaki sami chętnie byśmy przeczytali. Bardzo często firmy oddają w ręce komisji dokumenty wypełniane w pośpiechu a przez to pełne błędów każdego rodzaju. W wielu pismach uda się znaleźć nie tylko pomyłki treściowe, lecz również problemy stylistyczne a nawet literówki błędy ortograficzne. Nic więc dziwnego, że gros dokumentów zostaje odrzucona bardzo szybko. Wniosek bowiem nie jest w wypadku dofinansowań jedynie formalnością – jego kształt i zawartość powinniśmy traktować w kategoriach jedynej w swoim rodzaju okazji do autoprezentacji.

Nie możemy także zapominać, że każdy rodzaj dofinansowania będzie od nas oczekiwał innego pisma – nie da się tą samą treścią zasłużyć na zwycięstwo w wyścigu po unijne pieniądze. Z pewnością członkowie komisji popatrzą na nas o wiele łaskawiej, jeśli mieliśmy już w przeszłości do czynienia z budżetem pochodzącym z kasy UE – dodaje specjalista do spraw dofinansowań z firmy ELJOTTECH.

Walcz do skutku i wyciągaj wnioski z porażki

Jeżeli sami zajmujemy się treścią wniosku, z pewnością nie od razu uda nam się zaimponować decydentom w materii dotacji dla firm. Jednakże nawet gdy poniesiemy klęskę, należy wyciągnąć z niej jak najwięcej nauki i zlokalizować popełnione błędy. Przy wielu rodzajach grantów dostajemy bowiem wyjaśnienie, dlaczego nasz wniosek nie zapewnił nam upragnionych finansów. Kiedy nikt nie wytknie nam potknięć w sporządzonym piśmie, wtedy przychodzi czas, aby zapytać o zdanie ekspertów, czyli agencje zajmujące się profesjonalnie wypełnianiem wniosków i zdobywaniem dotacji oraz grantów.

Kompleksowa obsługa oraz ostateczny sukces w batalii o pieniądze z UE to jednak nie wszystko, co mogą Ci zapewnić odpowiednie polskie firmy zajmujące się tego rodzaju działalnością. Równie ważny pozostaje know-how, który Twoja marka zdobędzie zyskując przewagę w przyszłych pulach dotacji, konkursach i przetargach. Pamiętajmy jednak, że także na polu agencji walczących w naszym imieniu o fundusze zdarzają się marki lepsze i gorsze – dlatego też wybierając tę jedyną kierujmy się doświadczeniem na rynku, case studies oraz referencjami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
100%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group