Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 3359
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych” ma nowy sprzęt nagłaśniający

Czwartek, 23 października 2014, 6:30
Aktualizacja: Piątek, 24 października 2014, 18:32
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych” ma nowy sprzęt nagłaśniający
Fot. archiwum
Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych” ma nowy sprzęt nagłaśniający zakupiony ze środków pozyskanych w ramach programu Rozwój Infrastruktury Kultury pozyskał z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz od Gminy Wałbrzych.

Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych w ramach programu Rozwój Infrastruktury Kultury pozyskał z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz od Gminy Wałbrzych środki pieniężne na zakup nagłośnienia dla potrzeb edukacyjnych i artystycznych Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych.

Powyższy zakup stanowi doposażenie instytucji kultury w elementy służące działalności kulturalnej i edukacyjnej prowadzonej wobec dzieci i młodzieży, wraz z jednoczesną poprawą warunków jej funkcjonowania i rozwoju. Stanowi logiczne nawiązanie i jednocześnie uzupełnienie do elementów nabytych z dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2013 roku. Sprzęty z obu zakupów są kompatybilne i pozwalają na całościową obsługę sceniczną koncertów Zespołu, tym samym mają pośredni wpływ na jego stabilne funkcjonowanie. Ich zakup pozwoli Zespołowi na wzrost jakości świadczonych usług oraz podniesienie ich atrakcyjności.

Zespół reprezentuje swoje miasto, Dolny Śląsk i Polskę na licznych krajowych i międzynarodowych festiwalach folklorystycznych. W 2014 roku był uczestnikiem Międzynarodowych Festiwali Folklorystycznych w Czechach i Macedonii, na których korzystał częściowo z poczynionych zakupów, uzyskując efekt wysokiego poziomu artystycznego, między innymi dzięki użyciu bardzo wysokiej jakości wyposażenia. Ponadto zakup nagłośnienia przygotowuje Zespół do zmiany jakościowej związanej z przeniesieniem siedziby instytucji do realizowanego przez Gminę Wałbrzych zadania inwestycyjnego Park Wielokulturowy "Stara Kopalnia", między innymi poprzez możliwość samodzielnej realizacji koncertów.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group