Sobota, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 2302
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zgłosił pobicie do Prokuratury

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 21 sierpnia 2013, 16:58
Autor: opr. PAW
Fot. PAW
Zwrócił się do nas mieszkaniec Wałbrzycha, który twierdzi, że przed ponad dwoma miesiącami został dotkliwie pobity przez funkcjonariuszy policji.

Nasz rozmówca twierdzi, że do całego zdarzenia doszło 11 czerwca bieżącego roku.
- Przebywałem wtedy w Strudze z wizytą u mojego syna. Było około godziny 14.00. Tam przebywała również moja żona, z którą jestem w trakcie rozwodu i podziału majątku. To ona zadzwoniła na policję i twierdziła, że się awanturuję – mówi mężczyzna.

Z relacji naszego rozmówcy wynika, że policjant, który przybył na miejsce zdarzenia, nakazał naszemu Czytelnikowi dmuchanie w alkomat. Kiedy mężczyzna odmówił, policjant odjechał.
- Po około 15 minutach wyszedłem od syna i wtedy podjechał do mnie policyjny radiowóz, z którego wysiadło trzech funkcjonariuszy, którzy od razu zaczęli mnie bić – relacjonuje przebieg zdarzenia mieszkaniec Wałbrzycha. – Cała akcja trwała co najmniej kilka minut.
Później wrzucili mnie do samochodu i zawieźli na komisariat policji przy ulicy Mazowieckiej.

Według mężczyzny, tam również policjanci nie zachowywali się tak jak powinni i używali wobec niego przemocy.
- Na szczęście kiedyś trenowałem zapasy, a ponadto ważę ponad 100 kg i to uchroniło mnie przed śmiercią – twierdzi nasz rozmówca.

Zatrzymany mieszkaniec Wałbrzycha został przesłuchany prze policję, a następnie Prokuraturę, która zabroniła mu zbliżania się do żony i nałożyła na niego dozór policyjny.
- Kiedy zostałem wypuszczony, natychmiast zrobiłem obdukcję. Byłem cały obolały. Nigdy wcześniej nie miałem konfliktu z prawem.
Policjanci byli bardzo agresywni i postanowiłem, że tej sprawy nie zostawię dopóki nie dojdę sprawiedliwości – tłumaczy mężczyzna.

Kolejnym krokiem, jaki podjął ów człowiek, było złożenie do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu zawiadomienia o przekroczeniu uprawnień przez funkcjonariuszy policji. Prokuratura Rejonowa w Wałbrzycha przekazała sprawę do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, a ta 1 sierpnia 2013 roku przysłała zawiadomienie o wszczęciu śledztwa w sprawie dotyczącej przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy policji.

Czekamy, co uda się ustalić Prokuraturze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group