Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 4053
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Zima utrapieniem kierowców

Czwartek, 5 stycznia 2017, 10:33
Aktualizacja: 10:34
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Zima utrapieniem kierowców
Fot. red
Opady śniegu, z jakimi mamy do czynienia w Wałbrzychu i regionie w ostatnich dniach powodują, że kierowcy mają utrudnione warunki do prowadzenia pojazdów.

Padający śnieg, oblodzone drogi, zawieje i zamiecie – to wszystko z czym muszą zmagać się kierowcy poruszający się po wałbrzyskich i okolicznych drogach. Wprawdzie ekipy drogowe starają się odśnieżać drogi, posypywać je piaskiem na bieżąco, ale mimo to jazda po oblodzonej nawierzchni nie jest wcale łatwa. Wczoraj np. na drodze Świebodzice-Wałbrzych utworzył się olbrzymi korek, bowiem spora część pojazdów nie była w stanie podjechać pod górkę w stronę Wałbrzycha. Największy problem mieli kierowcy samochodów ciężarowych. Korek został rozładowany dopiero po kilku godzinach, kiedy do pracy wkroczyły piaskarki.

Meteorolodzy zapowiadają, że w najbliższych kilkunastu godzinach sytuacja pogodowa raczej nie ulegnie zmianie. W Wałbrzychu i regionie temperatura powietrza będzie wynosiła od -3 do -6 stopni Celsjusza. Możliwe są też dalsze opady śniegu i zawieje. Pogoda ma zacząć się poprawiać dopiero po weekendzie. Wtedy temperatura powietrza ma wzrosnąć do 2 stopni powyżej zera.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group