• Poniedziałek, 16 września 2019
  • Godz. 14:09
  • Imieniny: Edyty, Kamili, Kornela
  • Czytających: 2922
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Zlikwidowane wysypisko śmieci na Ceglanej

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 21 stycznia 2014, 15:10
Autor: red
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
Po interwencji Straży Miejskiej zniknęło z krajobrazu miasta kolejne dzikie wysypisko śmieci. Tym razem „czysto zrobiło się” w rejonie garaży samochodowych przy ulicy Ceglanej.

Od grudnia 2013 roku dzielnicowi Straży Miejskiej z rejonu Starego Zdroju monitowali problem dzikiego wysypiska śmieci. Ignorancja wobec środowiska naturalnego oraz estetyki miasta osiągnęła w tym miejscu punkt krytyczny. Za garażami, na terenie zielonym wyrzucono olbrzymie ilości odpadów komunalnych, budowlanych oraz zużytych części samochodowych. Składowisko powiększało się w zastraszającym tempie. Właściciele garaży skarżyli się, że nie chcą chodzić po śmietnisku.

Na skutek działania mundurowych, teren został w całości uprzątnięty przez pracowników Gminy Wałbrzych. Koszty związane z likwidację dzikich wysypisk śmieci ponoszą wszyscy mieszkańcy Wałbrzycha. Dlatego Straż Miejska apeluje, by informować każdorazowo dyżurnego, jeżeli zauważymy wysypywanie nieczystości na tereny lasów, czy parków.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~księgowy 21-01-2014 19:21
Po co w takim razie ta "rewolucja śmieciowa" skoro dalej są zasilane odpadami dzikie wysypiska? Dlaczego nigdzie poza Polską i Ukrainą nie widziałem tego zjawiska? Podpowiem biurwom gminnym; upierdliwa procedura zdawania odpadów gabarytowych polegająca na konieczności załatwiania papierków bez których nie przyjmą tego na wysypisko.
~jurus 25-01-2014 13:30
To prawda. Odpady gabarytowe są porzucane w różnych miejscach miasta. Nawet jak leżą przy kubłach odpadów,UM nie nakazuje zabrania ich przez pojazdy ZOM. A jak się przywiezie do punktu na ul Bethowena , żadają zezwolenia z UM czy gabaryty są z rejonu miasta,( d.o zameldowanie właściciela). Stale tworzą się skladowiska śmieci w rejonie tyłu garaży ul.Wyszyńskiego 21/25 i ul.1000-lecia 84 . To muszą wyrzucać mieszkańcy nie posiadający Umowy z UM na opłaty za wywóz odpadów. Trzeba sprawdzić?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group