Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 2988
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Żłobek na Sosnowej

Piątek, 20 grudnia 2019, 15:41
Aktualizacja: Niedziela, 22 grudnia 2019, 9:22
Autor: JAZ
Wałbrzych: Żłobek na Sosnowej
Fot. JAZ
Nowy żłobek na ul. Sosnowej 25A to ósma placówka opieki nad najmłodszymi mieszkańcami Wałbrzycha. Jest to placówka, która powstała w pomieszczeniach po byłej szkole podstawowej, w pobliżu przedszkola.

Inwestycja kosztowała 2,2 mln zł, z czego dotacja ministerialna wynosiła 990 tys. zł. Na parterze wydzielona została strefa wejściowa z oddzielnymi pomieszczeniami szatni i wózkowni oraz wiatrołapem.
- Jest to inwestycja społeczno-gospodarcza. Żłobek, poza funkcją opiekuńczo-wychowawczą, pełni też sporą kartę przetargową dla firm działających w Wałbrzyskiej Strefie Ekonomicznej. Dla nich to duży atut przetargowy w poszukiwaniu nowych pracowników - tłumaczy prezydent Roman Szełemej.

Z części komunikacyjnej wykonano przejście do gabinetu dyrektora placówki oraz pomieszczenia socjalnego dla pracowników. Bezpośrednio przed wejściem na obszar żłobka zlokalizowano gabinet pielęgniarski. Pomieszczenie wejściowe oddzielono drzwiami od zasadniczej części żłobka – zespołu pomieszczeń dla dzieci, tj. sal bawialno-jadalnych, łazienki z brodzikiem natryskowym, przewijakiem mobilnym, pomieszczeniem do mycia nocników oraz kuchnią z zapleczem magazynowym. Wyżej wymienione pomieszczenia zostały w pełni dostosowane do opieki i zaspokajania potrzeb dzieci. Przed głównym wejściem do budynku wykonano zabudowaną prefabrykowaną wiatę stalową ze ścianami ażurowymi i zadaszeniem dla zapewnienia dodatkowej powierzchni dla wózków dziecięcych. Teren placówki został odwodniony i ogrodzony, wydzielono również i zagospodarowano teren placu zabaw wraz z jego wyposażeniem oraz elementami małej architektury. Wykonano wszelkie prace związane z wymianą stolarki drzwiowej i częściowo okiennej, wentylacją, instalacjami wodno-grzewczymi, elektrycznymi, uziemienia i ogromnienia oraz wideodomofonowej.

W żłobku znajdzie zatrudnienie 21 pracowników: kadra administracyjna oraz opiekunowie, którzy będą zajmować się docelowo 55 dziećmi. Żłobek działa od 16 grudnia i przyjął 31 dzieci. Są jeszcze wolne miejsca dla zainteresowanych.
- Bardzo się cieszę, że udało się nam oddać żłobek jeszcze w tym roku. Pracował nad tym sztab ludzi i wszystkim należą się za to podziękowania, ale przede wszystkim cieszymy się, że dzieci już dzisiaj mogą tutaj przebywać pod specjalistyczną opieką - mówi wiceprezydent Sylwia Bielawska.

Twoja reakcja na artykuł?

5
63%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group