Czwartek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 1450
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Złocenie ozdób choinkowych w Muzeum

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 17 grudnia 2012, 6:16
Aktualizacja: Czwartek, 20 grudnia 2012, 17:18
Autor: Michalina
Fot. Michalina
Na zakończenie grudniowej serii spotkań o charakterze artystycznym w Muzeum w Wałbrzychu, w tę sobotę odbyły się warsztaty polegające na pozłacaniu ozdób choinkowych.

Każdy z uczestników miał możliwość ozdobienia figurek w taki sposób, jaki sam wymyślił i zabrać je później ze sobą do domu.Warsztaty poprowadziła Sylwia Sobieraj, znana uczestnikom z wcześniejszych muzealnych spotkań. Wprowadziła dzieci i ich opiekunów w historię pozłotnictwa, a następnie rozdała gipsowe figurki w różnych świątecznych wzorach.

Kiedy już każdy wybrał odpowiadającą mu figurkę, rozpoczynało się ich pozłacanie. Najpierw należało pokryć figurkę klejem, a później nałożyć na nią fragmenty arkuszy imitujących złoto, srebro i miedź. Kiedy to było już zrobione, wszyscy przystąpili do dopracowywania i utrwalania złocenia na swoich figurkach. Potem było pakowanie i każdy zabrał pracę swojego autorstwa do domu, by powiesić ją na choince.

Były to już ostatnie warsztaty przez świętami Bożego Narodzenia. Po ozdabianiu pierników i zajęciach z historii górnictwa, pozłacanie zamknęło grudniowy cykl artystycznych weekendów. Jest już obietnica kolejnych spotkań w Muzeum, być może o trochę innym charakterze, ale na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Będziemy informować o zbliżających się zajęciach.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group