Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1958
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Złota Spinka już wkrótce

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 2 sierpnia 2012, 14:23
Aktualizacja: 14:24
Autor: PAW
Fot. red
Złota Spinka Miasta Wałbrzycha rozgrywany jest od 1994 roku, zawsze wieczorem w świetle latarni i na terenie Wałbrzycha. Mimo różnych kłopotów organizacyjnych impreza nigdy nie została przerwana, a jej ranga rośnie z roku na rok.

Do tej pory była rozgrywana była w następujących miejscach: Aleja Wyzwolenia, Rynek, Piaskowa Góra – ul. Kusocińskiego, Podzamcze – ul. Podwale, Rynek, ulica Słowackiego. W 2012 roku miejscem Złotej Spinki Miasta Wałbrzycha będzie ponownie obwodnica dzielnicy Podzamcze.

W imprezie startowali kolarze z Polski, Niemiec, Czech, Ukrainy. W zależności od edycji udział brali albo seniorzy, albo seniorki, albo juniorzy i juniorzy młodsi. W gronie zwycięzców są tacy kolarze jak: Dariusz Baranowski, Radosław Romanik, Jacek Mickiewicz, Grzegorz Rosoliński, Czech Rene Andrle, Anna Dawidowicz, Anna Szafraniec, Bogumiła Matusiak – mistrzowie kraju, uczestnicy igrzysk olimpijskich, uczestnicy Tour de France i Giro de Italia. Kilka razy startowała w tej imprezie polska najbardziej utytułowana kolarka Maja Włoszczowska, wicemistrzyni olimpijska i mistrzyni świata, ale nigdy jej nie wygrała, co najlepiej świadczy o wysokim poziomie rywalizacji na tej imprezie.

Zwycięzcy tego nocnego wyścigu otrzymują bardzo oryginalne nagrody dodatkowe – pozłacane spinki w kształcie sylwetki kolarza na rowerze. Wyścigowi zawsze towarzyszą imprezy muzyczne i rekreacyjne, dla kibiców przygotowywana jest zabawa fantowa z atrakcyjnymi nagrodami. To sprawia, że frekwencja widzów jest wysoka, a impreza ma w środowisku kolarskim swoją wyrobioną markę. Rok 2012 i kolejna edycja Złotej Spinki Miasta Wałbrzycha zapewne przyczyni się do umocnienia tej pozycji.

Wyścig zostanie rozegrany w dniach: 16-18 sierpień 2012 roku w terenie górzysto-falistym i jest podzielony na cztery wyścigi (etapy):


I Etap 16.08.2012. - XIX nocne kryterium uliczne „O Złotą Spinkę Prezydenta Miasta Wałbrzycha”

II Etap 17.08.2012. - indywidualna jazda na czas - Głuszyca, Łomnica, Grzmiąca

III Etap 17.08.2012. – IX Memoriał Janusza Wilczewskiego - Głuszyca – Łomnica – Grzmiąca – Głuszyca

IV Etap 18.08.2012. – XIII Memoriał Pawła Sosika - Świebodzice – Siodłkowice – Modlęcin – Olszany - Świebodzice.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group