Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 4329
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Złote Dziewczyny z Piętnastki

Środa, 24 maja 2023, 11:59
Aktualizacja: 12:00
Autor: PAW
Wałbrzych/Kraj: Złote Dziewczyny z Piętnastki
Fot. użyczone
Podczas Mistrzostw Dolnego Śląska w Czwórboju Lekkoatletycznym rozgrywanych 18 maja na stadionie w Oleśnicy reprezentantki Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 im. Jana Kochanowskiego w Wałbrzychu zdobyły pierwsze miejsce i tytuł Mistrzyń Dolnego Śląska.

Jest to ogromny sukces, a zarazem niespodzianka ponieważ uczennice Piętnastki rywalizowały ze starszymi od siebie koleżankami ze szkół dolnośląskich. Zwycięstwo w zawodach wojewódzkich uprawnia do startu w Mistrzostwach Polski, które odbędą się w dniach 5-7 czerwca w Aleksandrowie Łódzkim.

Czwórbój lekkoatletyczny to wymagająca dyscyplina, ponieważ trzeba wykazać się w niej dużą wszechstronnością. Konkurencje wchodzące w skład czwórboju to bieg sprinterski na 60 metrów, rzut piłeczką palantową, skok w dal oraz bieg na 600 metrów. Po raz kolejny Szkoła zbiera owoce doskonałej współpracy z LKS Górnik Wałbrzych, albowiem wszystkie reprezentantki są na co dzień zawodniczkami wyżej wymienionego klubu lekkoatletycznego i trenują pod okiem trenera Janusza Stysia. Złoto zdobyły: Maja Kałendek, Michalina Burczyńska, Julia Sabała, Hania Hoffman, Gabrysia Semeniuk i Anastazja Płachta. Opiekunem dziewczynek była pani Beata Ostrowska. Szkoła pragnie podziękować Radzie Miasta Wałbrzycha oraz rodzicom zawodniczek za umożliwienie wzięcia udziału w zawodach.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group