Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3752
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Złote Serce dla NZOZ "Śródmieście – Biały Kamień"

Piątek, 7 kwietnia 2017, 16:08
Aktualizacja: Sobota, 8 kwietnia 2017, 12:12
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Złote Serce dla NZOZ "Śródmieście – Biały Kamień"
Fot. Robert Bajek
Z okazji Dnia Zdrowia pracownicy Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Śródmieście – Biały Kamień" otrzymali "Złote Serce".

"Za bezinteresowną pomoc, życzliwość i wrażliwość na ludzkie cierpienie. Za bycie człowiekiem" - tak brzmi hasło "Złotego Serca", którym Radny Ryszard Nowak, RWS Biały Kamień, mieszkańcy Wałbrzycha i pacjenci zdecydowali się podziękować wszystkim pracownikom Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Śródmieście - Biały Kamień", znajdującego się w Wałbrzychu przy ulicy Wysockiego.

- 7 kwietnia to Światowy Dzień Zdrowia. Teraz się to zmieniło na Dzień Zdrowia. Jestem bardzo wzruszony tym dniem a to dlatego, że i jako pacjent i jako Radny Miasta Wałbrzycha wielokrotnie z tej przychodni korzystam i proszę o pomoc dla naszych mieszkańców. I te prośby są spełniane. W dowód wdzięczności dzisiaj, z wolontariuszami i z Radą Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień - Konradów, jako Rady Miasta Wałbrzycha odwiedziłem tę przychodnię z pełnego szacunku. Ta przychodnia pełni dwie role: jako przychodnia służby zdrowia i jako przychodnia dla osób samotnych, starszych. To jest piękny dzień i chciałbym tę służbę zdrowia troszeczkę dopieścić. Czuję się bezpiecznie w tej przychodni i w naszych wałbrzyskich szpitalach. Ja nie muszę wyjeżdżać do Anglii, do Włoch, do Szwecji, do Stanów Zjednoczonych, bo tu w Polsce mamy wspaniałych lekarzy, tylko służbę zdrowia trzeba dofinansować. Wszystkim pracownikom służby zdrowia w Wałbrzychu i na Dolnym Śląsku składam życzenia wszystkiego najlepszego, najpiękniejszego, bo to jest ich dzień - powiedział Ryszard Nowak - Radny Miasta Wałbrzycha.

Oprócz "Złotego Serca" specjalne podziękowania od RWS Biały Kamień i Towarzystwa Przyjaciół Dzieci otrzymali Edward Bełz - prezes placówki i lek. med. Lidia Dziubek.

- Dzięki trafnej diagnozie pani doktor Lidii Dziubek stoję tu teraz i jestem zdrowa - powiedziała 15-letnia Klaudia - jedna z wolontariuszek, pacjentka NZOZ "Śródmieście - Biały Kamień".

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group